Regioninis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis ,,Pas močiutę augau”

Gegužės 28 d. Sūsninkų kaimo turizmo sodyboje „Beržynėlis“ vyko Regioninis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Pas močiutę augau“. Šis festivalis skirtas Etnografinių regionų metams. Į festivalį sugužėjo per šimtą jaunųjų folkloro puoselėtojų, liaudies kūrybos mylėtojų iš įvairių Lietuvos Etnografinių regionų. Tai etninę kultūrą puoselėjantis festivalis. Festivalį vedė Kalvarijos savivaldybės kultūros centro etnokultūros specialistė Rasa Januškienė.

Apie senąsias tradicijas pasakojo bei programą „Paukštelių veseilia“ atliko Lazdijų r. Būdviečio mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Bitelė“, vadovė Neringa Rasiulienė. Savo linksmą ir nuotaikingą programą ,,Smagieji suvalkiečiai“ dovanojo Vilkaviškio r. Virbalio vidurinės mokyklos 1-12 klasių mokiniai , mokytoja Inga Bardauskienė, mokytoja Vilma Gurskienė. Piemenėlių vargus ir linksmybes apdainavo programoje „Piemenėlių šėlionės“ Kėdainių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Kleketukai“, vadovė Gintarė Brazinskienė. Savo prisiminimais apie „Vieną kartą Paširvinty…“ pasidalino Vilkaviškio rajono Alvito pagrindinės mokyklos „Širvintukai“, mokytoja Rasa Arlauskienė, mokytoja Vida Kaukaitė. Pavasarinių dainų ratelių ir žaidimų programą ,,Supkit mane sūpėjėliai“ atliko Jurbarko kultūros centro folkloro grupė ,,Imsrė“, vadovė Birutė Bartkutė. Smagių šokių pašoko ir kitus pamokė Kalvarijos savivaldybės kultūros centro jaunučių liaudiškų šokių kolektyvas „Jurginėlis“, vadovė Loreta Vasikonytė. Pavasarinę programą „Pavasario vainikas“ dovanojo Vilkaviškio r. Pilviškių Santakos gimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Ramtatydris“, mokytoja Jovita Grakavinienė, mokytoja Vilija Kasiliauskienė. Linksmų dainų ir melodijų negailėjo Kalvarijos meno mokyklos kanklių ir skudučių ansambliai, mokytoja Regina Mačiulskienė. Savo dainomis bei rateliais pasakojo apie Kalvariją Kalvarijos savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Bruknyčiukai“, vadovė Romualda Vasikonienė.

Festivalio dalyviai skleidė žiūrovams gerą nuotaiką. Ddovanojo daug linksmų ir džiugių akimirkų. Skambių dainų, smagios muzikos ir šokių bei nuotaikingų pasakojimų tikrai netrūko. Pristatę savo programas bei prisiminę senuosius papročius ir tradicijas, jaunieji liaudies kūrybos atlikėjai kvietė kartu pasimokyti liaudiškų dainų, šokių, žaidimų ir ratelių.

Pasibaigus festivaliui, visiems kolektyvams ir jų vadovams Kalvarijos savivaldybės tarybos narys K. Krasnickas ir Kalvarijos liberalaus jaunimo pirmininkas R. Masionis įteikė gėles, padėkos raštus bei saldžiąsias dovanas ir kvietė kitąmet vėl susirinkti kaimo turizmo sodyboje „Beržynėlis“ švęsti šio gražaus festivalio ir vylėsi, kad vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Pas močiutę augau“ taps tradicine, sukviesiančia vis gausesnį būrį jaunųjų liaudies kūrybos mylėtojų.

Kultūros darbo organizatorė R. Vasikonienė nuoširdžiai dėkoja festivalio rėmėjoms Redai Ališauskienei ir Aldonai Astrauskienei, taip pat kolektyvams ir jų vadovams, ir visiems prisidėjusiems prie šio gražaus festivalio.

Straipsnis Audriaus Šatkausko

 Nuotraukos Mindaugo Gergelio

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE