Rudenį prasidėję Pašešupio parko tvarkymo darbai vis dar vyksta

Šiais metais sniegą ir šaltį jutome išties mažai, tačiau tokie, galima sakyti, pavasariški orai leidžia nedarant technologinės pauzės tęsti rudenį pradėtus Pašešupio parko tvarkymo darbus.

„Džiugu, jog vieno iš sudėtingiausiai įgyvendinamų projektų darbai gali nestabdomai tęstis ir žiemos sezonu. Marijampoliečiai ilgai laukė būtent šio parko atnaujinimo darbų, tad nors vieni skundžiasi sniego ir šaltuko stoka, mes atvirkščiai – džiaugiamės, kadangi esant palankioms oro sąlygoms darbai nestabdomi ir vyksta toliau“, – sako savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Tumelis.

Parke rangos darbus vykdantys UAB „Statybos ritmas“ darbininkai jau ryškina būsimų pėsčiųjų takų kontūrus. Dalis naujo pažintinio dendraloginio pėsčiųjų tako, su sutankinta skaldos atsijų danga ir betoniniais borteliais, jau įrengta. Taip pat jau išvalyti du parke esantys vandens telkiniai, iš kurių iškastas gruntas buvo pervežtas, tolygiai paskleistas ir bus užsėtas veja.

Iki galutinio rezultato dar laukia daug darbų. Suplanuotas pėsčiųjų ir dviračių takas, einantis per visą parką, tako apšvietimas, mažosios architektūros elementai: suoleliai, šiukšliadėžės, apšvietimo atramos. Jau pradėtas tiesti dendrologinis pėsčiųjų takas kvies susipažinti su retais, vertingais ir įdomiais parke augančiais medžiais, kurie bus išsamiai aprašyti įrengtuose informaciniuose stenduose. Galutinai sutvarkius parke esančius vandens telkinius, šlaitus ir priekrantes jie bus apsodinti medžiais ir krūmais. Iš viso visame parke bus pasodinta beveik 1000 naujų augalų ir medžių.

Sporto ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjų parke lauks badmintono, paplūdimio tinklinio, lauko teniso, disko golfo ir futbolo golfo aikštelės. Mažiesiems bus įrengtos patogios ir saugios vaikų žaidimo aikštelės. Tuos, kurie į parką atvažiuos su dviračiais, tikrai sudomins specialiai įrengta dviračių trasa su kalneliais. Mėgstantys vandens pramogas čia ras naujai įrengtą maudyklą ir persirengimo kabinas. Lankytojų patogumui bus įrengtas lauko tualetas, geriamo vandens kolonėlė, o mėgstantys paiškylauti galės naudotis įrengta grilio zona.

Tikimasi, kad šis parkas taps dar vienu marijampoliečių ir miesto svečių traukos objektu, kur širdžiai mielą veiklą galės atrasti kiekvienas: ir mažas, ir didelis.

Iš trijų skirtingų šaltinių finansuojamą beveik 1.4 milijono eurų vertės Pašešupio parko rekonstrukciją planuojama baigti iki š. m. gruodžio 31 d.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE