Rusija iškėlė sąlygą…

Jungtinės Karalystės agentūra „Reuters“ informuoja, kad Rusijos valdžia pareikalavo, jog iki 2021 metų pabaigos 13 užsienio, daugiausia JAV, informacinių technologijų kompanijų būtų oficialiai atstovaujamos Rusijoje, priešingu atveju joms gali būti taikomi apribojimai arba net uždrausta dirbti.

Valstybinės ryšių reguliavimo tarnybos „Roskomnadzor“ pareiškime buvo pateikta nedaug informacijos apie tai, ką konkrečiai šios užsienio įmonės turėtų daryti. Toks pareiškimas adresuotas įmonėms jau turinčioms savo biurus Rusijoje.

Užsienio socialinių tinklų milžinai, turintys daugiau nei 500 000 kasdienių vartotojų Rusijoje, jau privalėjo atidaryti savo atstovybes šioje valstybėje nuo liepos 1 dienos, įsigaliojus naujam įstatymui.

Paskelbtame sąraše įvardijamos visame pasaulyje žinomos įmonės, tokios kaip „Alphabet“ „Google“, „Facebook“, „Twitter“, „TikTok“ ir susirašinėjimo programėlė „Telegram“, kurioms Rusija šiais metais jau skyrė baudas už tai, kad neištrynė turinio, kurį Maskva laikė neteisėtu. Į minėtą sąrašą, taip pat pateko ir „Apple“, kurią Rusija kaltina piktnaudžiavimu pasinaudojant dominuojančia padėtimi mobiliųjų programų rinkoje.

Nė viena iš aukščiau minėtų įmonių neatsakė į „Reuters“ prašymą pakomentuoti „Roskomnadzor“ pareiškimą. Taip pat pranešama, kad Rusijos įstatymų nesilaikančios įmonės susidurs su reklamos, duomenų rinkimo ir pinigų pervedimo apribojimais arba net tiesioginiais draudimais.

Sūduvos gidas logotipas

Pagal užsienio žiniasklaidos agentūrų pranešimus parengė Vytautas Karsokas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE