Rusija Libanui perdavė palydovo darytus sprogimo vaizdus…

Rusija perdavė Libanui pernai Beiruto uoste nugriaudėjusio milžiniško sprogimo padarinių palydovines nuotraukas, kurias ji turi.

Pernai Beiruto uoste nugriaudėjo didžiulis sprogimas, kurį sukėlė viename iš sandėlių sandėliuotas didelis kiekis amonio salietros. Nuotraukos buvo perduotos lapkričio 22 dieną, po Maskvoje įvykusių derybų tarp Libano užsienio reikalų ministro Abdallah Bou Habib‘o  bei jo kolegos Rusijos užsienio reikalų ministro Sergėjaus Lavrovo.

Rusijos kosmoso agentūra „Roscosmos“ praėjusią savaitę pareiškė sutikusi pateikti sprogimo padarinių nuotraukas, Libano prezidento Michel‘io Aoun‘o prašymu. Sprogimas buvo didžiausia nelaimė ištikusi šią, nedidelę Artimųjų Rytų valstybę taikos metu.

„Libano vyriausybės prašymu šiandien perdavėme „Roscosmos“ parengtą medžiagą, palydovines nuotraukas ir tikimės, kad jos padės ištirti šio kraupaus incidento priežastis. Šiai problemai Libane skiriamas labai rimtas dėmesys. Tikimės, kad jis vis tik gali būti ištirtas“ – žurnalistams sakė Rusijos diplomatijos vadovas Sergėjus Lavrovas.

2020 metų  rugpjūčio 4 dieną per sprogimą Beiruto uoste, beje, vieną iš didžiausių nebranduolinių sprogimų pasaulyje, žuvo daugiau nei 215 žmonių, o tūkstančiai buvo sužeisti. Neįtikėtinos galios sprogimo banga, taip pat sunaikino nemenką dalį Libano sostinės Beiruto miesto. Šio kraupaus įvykio tyrimas vis dar vyksta.

S. Lavrovas pridūrė, kad jis ir jo kolega iš Libano, Abdallah Bou Habib‘as, taip pat aptarė galimą Rusijos įmonių dalyvavimą atkuriant per sprogimą sunaikintą Beiruto uosto infrastruktūrą.

Sūduvos gidas logotipas

Pagal užsienio žiniasklaidos agentūrų pranešimus parengė Vytautas Karsokas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE