Lapkričio 26 d. Šakių rajono savivaldybėje lankėsi Kalvarijos savivaldybės delegacija: vicemerė Vaida Skuolienė, Socialinių reikalų skyriaus vedėja Nijolė Silickienė, pavaduotoja Samanta Prušinskienė, Socialinių paslaugų centro direktorė Oksana Vasiliauskienė ir jos pavaduotoja Neringa Kalvaitienė.
Šakių rajono socialinių įstaigų vadovų susitikime patirtimi ir veiklos aktualijomis dalijosi visos socialines paslaugas teikiančios įstaigos. Rajone veikia platus socialinių paslaugų tinklas – paslaugas teikia biudžetinės įstaigos, nevyriausybinės organizacijos ir taikomos įvairios socialinės paramos formos.
Aptarti bendri iššūkiai: valstybiniuose dokumentuose nustatyti rodikliai ne visuomet atspindi realią situaciją, o didėjantis paslaugų poreikis lemia kvalifikuotų specialistų trūkumą. Pabrėžta, kad efektyviam pagalbos teikimui būtinas glaudesnis institucijų bendradarbavimas.
Šakių rajono vicemerė Gintautė Didžbalienė pristatė įgyvendinamus projektus ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų veiklos rodiklius. Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Pilypaitytė pateikė situacijos apžvalgą – socialinės priežiūros paslaugų eilės trumpėja, o gyventojų poreikių patenkinama daugiau.
Kalvarijos savivaldybės vicemerė Vaida Skuolienė pristatė socialinės gerovės situaciją Kalvarijoje, o Socialinių reikalų skyriaus vedėja Nijolė Silickienė pateikė informaciją apie paslaugas ir paramos formas. Delegacija taip pat lankėsi VšĮ „Šakių diakonija“ socialinėse dirbtuvėse, Neįgaliųjų dienos centre ir šeiminiuose namuose.
Abi savivaldybės sutarė, kad patirties apsikeitimas prisidės prie tikslesnio socialinės srities planavimo ir efektyvesnio paslaugų pritaikymo gyventojams.

