Šakių rajono savivaldybės administracijos siekis – suvaldyti sunkiasvorio transporto eismą mieste

Šakių rajono savivaldybės administracija savaitės pradžioje pranešė, kad administracijos direktorius Dainius Grincevičius kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją prašydamas įrengti sunkiasvorį transportą nukreipiančius kelio ženklus. Ženklinimas turėtų atsirasti valstybinės reikšmės keliuose ties įvažiavimais į Šakius.

Sunkiasvoriai automobiliai iki šiol laisvai juda Šakių miesto gatvėse, tiek šalutinėse, tiek ir pagrindinėse – pačioje miesto širdyje. Gyventojai nerimauja dėl šių transporto priemonių sukeliamo triukšmo, keliamų dulkių ir, netgi, pavojaus. Tokia situacija susidaro dėl to, kad didžioji dalis miesto kelių yra valstybinės reikšmės. „Dėl to yra stipriai apsunkinamas eismo srautas gyvenamosiose teritorijose, gyventojai kenčia nuo triukšmingumo bei dulkėtumo,“ – rašoma savivaldybės administracijos pranešime.

Tiesa, infrastruktūra, kuri yra reikalinga pažaboti sunkvežimių judėjimą miesto teritorijoje jau yra, trūksta tik kelių ženklinimo. „Šeši valstybinės reikšmės keliai yra pagrindiniai įvažiavimai į Šakių miestą, trijuose iš jų yra įrengtos žiedinės sankryžos. Aplink miestą yra suformuotas aplinkkelis ir visose jo vietose yra tinkami techniniai parametrai bei galimybės judėti sunkiasvorėms transporto priemonėms, t. y. patogiai važiuoti bet kuria reikiama kryptimi apvažiuojant Šakių miestą,“ – skelbiama Šakių rajono savivaldybės administracijos internetinėje svetainėje.

Automobilių kelių direkcijai šis Šakių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus kreipimasis neturėtų būti netikėtas. Sunkiasvorio transporto Šakių miesto keliuose problema jau buvo aptarta, o nukreipiamųjų ženklų įrengimas diskutuotas, kaip galimas situacijos sprendimas dar vasario mėnesį vykusiame savivaldybės administracijos ir Direkcijos susitikime. „Tikimasi, kad Direkcija atsižvelgs į prašymą ir bus priimti teisingi bei gyventojams naudingi sprendimai, atlikti realūs darbai,“ – rašoma savivaldybės pranešime.

Administracijos pranešime minima, kad nėra siekiama visiškai apriboti sunkiasvorio transporto judėjimo Šakių miesto teritorijoje, todėl Automobilių kelių direkcijos prašoma prie įvažiavimų į Šalių miestą įrengti kelio ženklus Nr. 610 – „važiavimo kryptis“. Tokiu būdu siekiama nukreipti bent dalį sunkiasvorių transporto priemonių ir sumažinti eismo intensyvumą ir užtikrinti didesnį saugumą gyvenamosiose teritorijose.

 

Parengta pagal Šakių savivaldybės administracijos informaciją

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE