„Šaltojo karo“ grimasos – JAV įves naujas sankcijas dujotiekiui „Nord Stream 2″

JAV valstybės sekretorius Anthony‘s Blinken‘as  pareiškė, kad jo vadovaujamas Valstybės departamentas pateikė Kongresui dokumentą, kuriame įvardinti du laivai, kuriems gali būti taikomos sankcijos pagal 2019 metų Europos energetinio saugumo įstatymą (PEESA).  Apie tai kalbama Amerikos užsienio reikalų ministerijos vadovo pranešime.

„Ataskaitoje minimi du laivai ir su Rusija susijusi įmonė „Transadria Ltd“, kurie dirbo Baltijos jūros dugnu tiesiant dujotiekį „Nord Stream-2“. Įmonė „Transadria Ltd“ bus nubausta PEESA pagrindu, o jos laivas „Marlin“ bus pripažintas konfiskuotu turtu“ – kalbėjo JAV valstybės sekretorius.

Pasak jo, JAV nusistačiusios prieš dujotiekį „Nord Stream-2“, tad turint omenyje šiuos sprendimus, JAV administracija jau skyrė sankcijas 8 asmenims ir nustatė 17 laivų, kurie pagal PEESA įstatymus laikomi areštuotu turtu.

„Nors Amerikos administracija ir toliau prieštarauja „Nord Stream 2“ dujotiekio atidarymui, mes ir toliau dirbame su Vokietija ir kitais sąjungininkais bei partneriais, siekdami sumažinti dujotiekio keliamą grėsmę Ukrainos ir kitų Europos šalių energetiniam saugumui. Kartu su NATO ir ES siekiame neutralizuoti neprognozuojamą, tad žalingą Rusijos veiklą Europos energetikos sektoriuje“ – sakė JAV diplomatijos vadovas Anthony‘s Blinken‘as.

Sūduvos gidas logotipas

Pagal užsienio žiniasklaidos agentūrų pranešimus parengė Vytautas Karsokas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE