Saugos priemonės kelyje gali išgelbėti gyvybę

Saugos priemonės kelyje gali išgelbėti gyvybę

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai nuo vasario 20 iki 28 d. visoje aptarnaujamoje teritorijoje aktyviai kontroliavo, kaip eismo dalyviai naudojasi saugos priemonėmis (saugos diržais), ar laikomasi vaikų vežimo automobiliuose tvarkos taisyklių, stebėtas naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, įspėjamųjų signalų (posūkių, žibintų šviesos perjungimo, stabdžių šviesos ir t. t.) rodymas. Per šį laikotarpį nustatyti 84 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Vaikų vežimo automobiliuose ir saugos diržų taisyklių pažeidėjų – net 48.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas asmenims, kurie vairuodami naudojosi mobiliojo ryšio telefonais. Tokių pažeidėjų Kelių policijos skyriaus pareigūnai nustatė net 34. Primename, kad už tai  gali būti skiriama piniginė bauda nuo 60 iki 90 eurų. Taip pat gali būti atimta teisė vairuoti transporto priemonę nuo 1 iki 3 mėnesių.

Kelių eismo taisyklių 20 punkte nurodyta, kad motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas. Tai reiškia, kad kalbėti mobiliuoju telefonu, naršyti internete, rašyti trumpąsias žinutes ar kitaip naudotis mobiliojo ryšio priemone rankomis galima tik saugiai sustojus leistinoje vietoje ir išjungus vairuojamo automobilio variklį. Taip pat Kelių eismo taisyklėse nurodyta, tad vairuotojas turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų. Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme apybrėža, kad vairavimas – tai veiksmai, kuriais valdoma transporto priemonė. Taigi nei valgymas, nei gėrimų vartojimas, nei kitokia veikla, nesusijusi su transporto priemonės valdymu, negali būti atliekama.

 

Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.