Šauk klausimą psichologui: kas mane supranta?

Šiandieninėje visuomenėje vis dažniau patiriame formalaus, paviršutiniško bendravimo apraiškas, tampame mažiau komunikabilūs ir gebantys išreikšti savo jausmus. Bendraudami su kitais žmonėmis susiduriame su iššūkiais – nesutariame, nerandame bendrų sąlyčio taškų, nusiviliame. Dažnai kyla nerimas, pyktis, jog mūsų nesupranta mokykloje, darbe, šeimoje, draugų kompanijoje. Neretai patys imame nesuprasti savęs, užplūsta neigiamos emocijos, tampame nemotyvuotais, abejojame tuo, ką darome, bijome būti nesuprastais, nes patys nesuprantame savęs.

Jauni žmonės yra itin jautri amžiaus grupė emociniams pokyčiams, linkusi į drastiškus sprendimus, tačiau kilus tokio pobūdžio sunkumams reikėtų nebijoti kreiptis pagalbos. Pasak Jaunimo linijos, dažniausiai su skambinančiais jie kalba apie: santykius (25 proc.), gyvenimo prasmę (18 proc.), psichikos problemas (9 proc.) ir kt. Atsiradusios menkos problemos, jų nesprendžiant, gali virsti didesnėmis. Pasak psichologės S. Vizgaudienės šiandieniniams paaugliams depresija labiau būdinga negu prieš dvidešimt metų.

Dažnas iš mūsų savo gyvenime susiduria su santykių ir komunikacijos problemomis: žmonės negeba bendrauti tarpusavyje, išsikalbėti, neretai vienas kitą interpretuoja savaip. Dėl to atsiranda įvairių nesusipratimų, kurie daro neigiamą įtaką, žmonėms kyla abejonių. Jei esate kada nors pamastę apie tai, kas slegia ir manote, jog net patys nežinote, kur slypi problema, tuomet lapkričio 19d., 18val., kviečiame dalyvauti online renginyje ŠAUK KLAUSIMĄ PSICHOLOGUI: KAS MANE SUPRANTA? (JAUNIMAS YRA facebook paskyroje). Rūpimus klausimus galite anonimiškai užduoti, slido.com #SAUKKLAUSIMA.

Renginio metu pasimatysime su psichiatrijos gydytoja – rezidente bei psichoterapijos praktike Gabriele Smilgine, kuri papildomai studijuoja geštalto psichoterapiją ir gilinasi į traumas. Ji nuolat tobulėja, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose mokymuose, taip pat gyvena aktyvų visuomeninį gyvenimą ir ypač myli savo darbą. Išgirsime ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos Valdybos nario Vidmanto Mitkaus mintis. Savo įžvalgomis dalinsis ir Marijampolės „Ryto“ pagrindinės mokyklos psichologė Vasarė Kapsevičiūtė. Visi pranešėjai yra pasiruošę atvirai kalbėtis, jie pasidalinti savo idėjomis, patarimais, patirtimi ir nuoširdžiai atsakyti į Jums rūpimus klausimus.

Organizacijos nariai tiki, jog savęs ir kitų supratimo, santykių kūrimo klausimas yra itin aktualus, todėl svarbu apie tai kalbėti, ugdyti komunikavimo įgūdžius, o esant sudėtingoms problemoms, nebijoti kreiptis į specialistus.

Renginys yra dalinai finansuojamas Europos solidarumo korpuso programos ir Marijampolės savivaldybės lėšomis.

 

Organizatorių informacija

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE