Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos minėjimas „Tąnakt Laisvė pražydo ugnim…“

Prieš 31-erius metus Lietuvą sukrėtė kraupūs įvykiai Vilniuje, kai vienybės ir laisvės siekio vedami Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę, dėl to paaukodami savo gyvybes. Vakar Vilkaviškio rajono savivaldybėje įvairiais renginiais ir akcijomis buvo paminėta ši, neišdildomu Laisvės antspaudu paženklinta kiekvieno iš mūsų širdyje, diena.

Vakar vakare vilkaviškiečiai ir miesto svečiai rinkosi į Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedrą, kur vyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas „Tąnakt Laisvė pražydo ugnim…“ Už žuvusiuosius Laisvės gynėjus ir už Valstybės laisvę kovojusius buvo aukojamos Šv. Mišios.

Minėjimo metu prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius pasidalijo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. „Tautos didvyriai kartų kartas įpareigojo vieningai kurti mūsų valstybę, visomis pastangomis siekti žmonių gerovės ir Lietuvos klestėjimo. Atsiminkime tai ir jokie negandų vėjai niekada neužpūs mūsų laisvės liepsnos, kurią amžiams įžiebė Sausio 13-osios laužai“- linkėjo Savivaldybės meras.

Susirinkusiems mišrus kamerinis choras „Uosija“ (vad. L. Venclovienė) dovanojo Sausio 13-osios įvykius primenančias patriotines dainas, atminimo žvakeles žuvusiems uždegė Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro šokių studijos „Vyželė“ šokėjos (vad. S. Jankienė).

Bėgant metams keičiasi veidai, žmonės, ištisos kartos. Tačiau vienas dalykas, pasiliekantis su mumis visada, yra prisiminimai. Tebegyvi lemtingosios Sausio 13-osios nakties prisiminimai visų mūsų širdyse pažadina dvejopus jausmus: ir pagarbų liūdesį, ir pergalės džiaugsmą.

Dideliame mūsų Tautos skausme anuomet tilpo ir tebetelpa stiprybė, orumas bei pasididžiavimas. Pasididžiavimas iškovota laisve, kuri yra pirmoji ir tikroji žmogaus bei visos Tautos laimės ir gerovės sąlyga.

Galerijoje – Vilkaviškio rajono savivaldybės nuotraukos

Vilkaviškio rajono savivaldybės inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE