Savivaldybės taryba pritarė mokesčių lengvatų suteikimui nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui

Savivaldybės tarybai pritarus suteikta dar beveik 17 tūkst. eurų vertės valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčių lengvatų. Tai jau ne pirmas atvejis, kai Savivaldybės tarybai teikiamas sprendimo dėl atleidimo nuo mokesčių ar jų sumažinimo projektas, praėjusiame posėdyje Taryba pritarė beveik 12 tūkst. eurų lengvatų suteikimui.

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas atkreipia dėmesį, kad siekiant sumažinti mokestinę naštą nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiam verslui, galimybės pasinaudoti teise į mokestinę lengvatą buvo išplėstos savivaldybėje įsteigtos darbo grupės iniciatyva: „Dabar verslui sudarytos galimybės kreiptis į savivaldybę, kai jų veikla patiria nuostolį dėl paskelbtos ekstremalios situacijos, nepaprastos padėties ar kitų ypatingų aplinkybių. Esant paskelbtai ekstremaliai situacijai, nepaprastai padėčiai ar kitais ypatingais atvejais, gali būti teikiamos kelių mokesčių lengvatos“ .

Lengvata apskaičiuojama pagal 2019 m. priskaityto valstybinės žemės nuomos mokesčio, žemės mokesčio ir nekilnojamojo turto mokesčio sumą, tačiau ne ilgesniam kaip 3 mėn. laikotarpiui. Informacija apie suteiktas lengvatas bus perduota Valstybinei mokesčių inspekcijai, kuri lengvatą pritaikys apskaičiuodama šių metų mokesčio sumą.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE