Seimas šiandien pritarė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisoms

Seimas šiandien pritarė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisoms, kurios leis operatyviai reaguoti į migracijos procesus Lietuvos pasienyje. Į pataisas įtraukti Laisvės frakcijos siūlymai, užtikrinantys prieglobsčio prašančių asmenų žmogaus teises. 

Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius pabrėžia, kad migracijos krizė turi būti valdoma nepažeidžiant žmogaus teisių bei atsižvelgiant į tai, kad tarp migrantų yra nemažas skaičius pažeidžiamų žmonių: „Diktatūriniai režimai naudojasi šiais žmonėmis, jie tapę tam tikrų prekybos žmonėmis schemų įkaitais, tad mes tikrai turime padaryti skirtį tarp jų ir hibridinės agresijos vykdytojų“.

Laisvės frakcijos siūlymais įtvirtinta:

Migrantai negalės būti masiškai sulaikomi ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui;

Pažeidžiamiems asmenims (nepilnamečiams, nėščiosioms, vienišiems tėvams ir motinoms, neįgaliesiems) dėl ekstremaliosios situacijos apribotų kai kurių teisių, pavyzdžiui, socialinių paslaugų, teikimas atnaujinamas prioriteto tvarka;

Prieglobsčio prašytojai bus informuojami apie pagrindinius sprendimus jų prašymų nagrinėjimo procese, o tokią teisę bus galima apriboti tik ekstremaliosios situacijos metu.

Laisvės partijos ,,Facebook” profilio inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE