Spalis – organų donorystės mėnuo!

Kasmet spalio mėnesį minima Europos ir Pasaulio organų donorystės diena. Jos metu siekiama šviesti visuomenę, suteikti kuo daugiau žinių apie organų donorystę ir paneigti vis dar gyvuojančius mitus, kurie kelia baimę ir nepasitikėjimą.

Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ iniciatyva, spalio 11-ąją marijampoliečiai degančių žvakelių akcija „Dovanokime viltį gyventi“ J. Basanavičiaus aikštėje pagerbė visų Lietuvos transplantacijos istorijoje buvusių donorų atminimą. Organizacijos projektų vadovė Ilona Masaitienė pasidžiaugė kad šią idėją palaiko Marijampolės savivaldybė.

Akcijoje žvakelę uždegęs Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis nuoširdžiai džiaugėsi, kad randame laiko prisiminti žmones, kurie būdami donorais padovanojo gyvenimą kitiems.

Šiais metais tai jau 6  kartas, kaip minima Europos ir Pasaulio organų donorystės diena Marijampolėje. Ši akcija vyksta net 18 Lietuvos miestų.
Tikimasi, jog žvakučių akcija paskatins žmones daugiau kalbėtis tarpusavyje su artimaisiais tokiomis temomis kaip organų donorystė ir pareikšti sutikimą ar nesutikimą po mirties paaukoti savo organus.

Donorystė – tai žmogaus audinių, ląstelių ir (ar) organų, skirtų naudoti žmogui, savanoriškas ir neatlygintinas davimas. Vienas organų donoras gali išgelbėti net septynias kitų žmonių gyvybes, o dovanojant donorinį kraują bei jo komponentus – dar daugiau žmonių.

Būti donoru – reiškia suteikti viltį gyventi kitiems. Minint šią dieną siekiama suteikti visuomenei kuo daugiau informacijos apie donorystės svarbą. Nesvarbu, kas Tu esi, ką veiki, kur gyveni – Tu gali padovanoti kažkam pačią didžiausią dovaną – GYVENIMĄ. Kiekvienas pilnametis asmuo gali pats pareikšti savo valią ir užpildyti asmens sutikimą po mirties tapti organų donoru.

Norintieji pareikšti savo valią paaukoti organus donorystei po smegenų mirties, gali tai padaryti internetu užpildę elektroninį sutikimą donoro kortelei gauti arba užpildę popierinį sutikimą vaistinėje, gydymo įstaigoje.

Svarbu žinoti, kad turima donoro kortelė reiškia žmogaus valią, bet ne garantiją, kad jis po savo mirties taps organų donoru. Apie organų donorystę daugiau informacijos: www.transplantacija.lt

Dėl papildomos informacijos galite kreiptis į Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ Marijampolės skyriaus projektų koordinatorę Iloną Masaitienę, mob. 8 677  73 267, el. paštas ilona.masaitiene@gmail.com

 

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE