Su dviračiais – Birštone, su šiaurietiškomis lazdomis – Kazlų Rūdoje

Kuo aktyvesnis laisvalaikis, tuo rečiau apima bloga nuotaika, nusivylimas. Aktyvus laisvalaikis – vienas iš sveikatos stiprinimo būdų.

Kaip teigia socialinių mokslų daktarė  E. Adaškevičienė, „judėjimas yra neišsenkanti saviraiškos, savirealizacijos ir supančio pasaulio pažinimo priemonė“. Taigi, judėjimas, aktyvi sportinė veikla yra viena iš sudėtinių  organizmo stiprinimo, sveiko ir kokybiško gyvenimo  dalių.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos sveikatingumo projekto „Gyvenk sveikai 8“ dalyviai pritaria šios mintims ir dalyvaudami įvairiose projekto veiklose patiria geras emocijas, stiprina sveikatą, ugdosi sveikos gyvensenos įgūdžius.

Šias mokslo metais projekto dalyviai veiklą pradėjo Birštone. Žygis dviračiais Žvėrinčiaus take, suteikė daug geros energijos ir atsipalaidavimo.

„Kneipo tako“ parke  dalyviai klausėsi edukacinės  paskaitos apie Kneipo sveikatinimosi filosofiją, kurią vedė lektorė Vilija Rutkauskienė.

Išklausę paskaitą dalyviai atliko visas  procedūras Kneipo take.

Vėliau apsilankė „Versmės“ sanatorijoje ir susipažino, kaip paruošiamas sveikatinimo purvas ir kuo naudingos purvo terapijos procedūros.

Kita projekto dalyvių veikla – žygis su šiaurietiškomis lazdomis – vyko Kazlų Rūdos pažintiniame miško take. Nors žygiuoti su šiaurietiškomis lazdomis nėra sudėtinga, tačiau, kad pajusti judėjimo malonumą ir efektyvumą, reikia išmokti teisingos šiaurietiškos ėjimo technikos. Visuomenės sveikatos specialistė Agnė Stankevičienė mokė projektus dalyvius ėjimo technikos.

Daugiau nei porą valandų smagiai žygiuodami, gėrėdamiesi nuostabia rudenėjančia gamta, kvėpuodami tyru oru, projekto dalyviai naudingai ir sveikai praleido vieną gražią spalio popietę.

Gera ir naudinga dalyvauti šiame projekte, sako jo dalyviai. Jau laukiame kitų veiklų –atsipalaidavimo pratimų mokymų, plaukiojimo baseine,  paskaitų apie sveikatos stiprinimą ir kt.

Projekto veiklas organizuoja projekto vadovės Joleta Norkienė, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos psichologė, Vaida Juškienė, istorijos mokytoja metodininkė.

Projektą finansuoja Kazlų Rūdos savivaldybės administracija pagal visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą.

 

Projekto dalyviai

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE