Su svečiais iš Vokietijos vienija 18 metų trunkanti bendra veikla

Vilkaviškio rajono savivaldybėje apsilankė garbingi svečiai iš Vokietijos – rajoną, o konkrečiau – Alvito kaimą aplankė Visbeko srityje gyvenantys ilgamečiai partneriai ir Alvito šv. Kazimiero vaikų globos namų rėmėjai. Kartu su jais atvyko ir Vilkaviškio rajono garbės pilietis Alfonsas Hopingas.

Lygiai po metų vėl į Vilkaviškio rajoną atvykusius svečius Savivaldybės posėdžių salėje priėmė Vilkaviškio rajono vadovai: Meras Algirdas Neiberka ir Administracijos direktorius Vitas Gavėnas. Svečius lydėjo ir Šeimenos seniūnas Gintas Bakūnas bei Alvito parapijos klebonas, VšĮ Alvito Šv. Kazimiero namų direktorius Vytautas Kajokas.

Savivaldybės meras A. Neiberka svečiams padėkojo už praėjusiais metais įvykusią viešnagę Vokietijoje, kuomet Savivaldybės vadovai buvo pakviesti vizitui į Visbeką. Viešnagės Vokietijoje metu Savivaldybės vadovams buvo aprodyta Visbeko sritis ir Vechtos regionas, pristatyta, kaip Vokietijoje dirba Maltos savanoriai ir kitos socialinę pagalbą šeimoms teikiančios organizacijos, parodyti kiti reikšmingi objektai. Meras, prisimindamas išvyką, kalbėjo, kad jie buvo labai šiltai priimti, dėkojo už pasidalintą gerąją patirtį, palaikomus partnerystės ryšius.

Vėliau delegacijos dalyviams buvo trumpai pristatytos naujovės mūsų rajone, šiuo metu užbaigti ir vykdomi projektai, kuriems pasitelkiama ir valstybės, ir Europos Sąjungos parama.

Meras kalbėjo apie užbaigtus Vilkaviškio miesto J. Basanavičiaus aikštės rekonstrukcijos darbus, visame rajone tebevykstančią daugiabučių namų renovaciją, baigtus Vilkaviškio ligoninės dalies pastato ir aplinkos sutvarkymo darbus ir apie kitus rajone vykstančius projektus.

Svečiams taip pat buvo paminėta, jog pernai švenčiant Vilkaviškio vyskupijos 90 metų jubiliejų buvo apšviesta Vilkaviškio miesto puošmena – Vilkaviškio katedra. Savivaldybės vadovas A. Neiberka svečius iš Vokietijos taip pat kvietė apsilankyti Paežeriuose, kurie šiais metais paskelbti Lietuvos mažąja kultūros sostine ir atnaujintuose Paežerių dvaro rūmuose apžiūrėti įspūdingas meno ir dailės ekspozicijas.

Taip pat pasidalinta ir kai kuriomis problemomis, su kuriomis susiduria mūsų rajonas – tai gyventojų  ir mokinių skaičiaus mažėjimas. Kalbėta ir apie visoje Lietuvoje vykstančią institucinės globos pertvarką ir su tuo susijusius iššūkius.

Delegacijos vardu susitikime kalbėjęs Vilkaviškio rajono garbės pilietis A. Hopingas vadovams pristatė su juo atvykusius delegacijos narius. Kone kasmet Lietuvoje apsilankantis A. Hopingas sakė, jog kaskart atvykdami į Lietuvą tiek jis, tiek ir jo kolegos mūsų šalyje bei Vilkaviškyje mato pozityvius pokyčius. Jiems smagu, kad dėl nuolat tiesiamų ir atnaujinamų kelių Lietuvą automobiliu galima pasiekti vis greičiau ir patogiau.

Alvito parapijos klebonas V. Kajokas suskaičiavo, kad jau 18 metų su partneriais iš Vokietijos bendrauja ir vykdo bendras veiklas. Jis dėkojo jiems už rodomą dėmesį ir rūpestį globos namuose gyvenančiais vaikais, už nuolatinį supratimą ir palaikymą, už norą bent šiek tiek palengvinti be tėvų likusių globotinių dalią. Klebonas taip pat pasidžiaugė Savivaldybės ir jos vadovų bendradarbiavimu ir palaikymu, minėjo, kad bendromis pastangomis pasiekiami gražūs tikslai.

Susitikimo pabaigoje, pratęsiant gražius tarptautinius santykius ir bendradarbiavimą, apsikeista maloniomis suvenyrinėmis dovanomis ir nusifotografuota bendrai nuotraukai.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.