Sūduvą Seime atstovaus 2 valstiečiai, po vieną žaliųjų ir konservatorių atstovą

Po šios nakties Lietuva pabudo kitokia – paaiškėjo, kokios sudėties Seimas dirbs ateinančius ketverius metus. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) laimėjo rinkimus ir naujos sudėties parlamente užsitikrino 50 mandatų ir kartu su Laisvės partija ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiu planuoja formuoti Vyriausybę.

Tuo tarpu Sūdūvos regione, kuriame yra keturios rinkimų apygardos, 2 mandatus laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai ir po vieną Lietuvos žaliųjų partijos (LŽP) ir TS-LKD kandidatai.

Marijampolę atstovaus TS-LKD atstovas

Marijampolės rinkiminėje apygardoje II-ajame Seimo rinkimų ture dėl rinkėjų palankumo susirungė TS-LKD kandidatas Andrius Vyšniauskas ir LVŽS atstovas Dainius Gaižauskas. Suskaičiavus visus balsus paaiškėjo, kad Marijampolę šią kadenciją Seime atstovaus konservatorių atstovas už kurį balsavo 51,68 proc. rinkėjų, tuo tarpu žaliųjų kandidatas surinko 45,41 proc. balsų nuo rinkimuose savo valią išreiškusių žmonių.

Iš 15-os Marijampolės apygardos apylinkių, Andrius Vyšniauskas pergalę iškovojo 12-oje. Dainius Gaižauskas pergalę nuskynę Kauno, Beržų ir Mokolų kaimo apylinkėse. Kandidatus skyrė 816 balsų.

Pati aktyviausia apylinkė II-ajame Seimo rinkimų ture čia buvo Narto, kuriose balsavo 45,37 proc. registruotų rinkėjų. Mažiausią aktyvumą pademonstravo Mokolų kaimo rinkėjai, čia balsuoti atėjo 35,89 proc. žmonių.

Vilkaviškyje pergalę švenčia LŽP

Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje II-ajame ture pečius surėmė valstiečių ir žaliųjų atstovai. Pergalę čia švenčia 53,95 proc. rinkėjų balsų sulaukęs LŽP kandidatas Algirdas Butkevičius. Jam nusileido LVŽS atstovas Kęstutis Smirnovas už kurį savo balsą atidavė 45,6 proc. žmonių. Kandidatus skyrė 1399 balsai.

Apygardoje, kurią sudaro 43 apylinkės 36-iose iš jų rinkėjai aktyviau balsavo už Algirdą Butkevičių, tuo tarpu Kęstutį Smirnovą labiau palaikė 7-ių apylinkių gyventojai.

Aktyviausia buvo Vištyčio apylinkėje, kuriose balsuoti susirinko 47,08 proc. visų registruotų rinkėjų, o mažiausiai aktyvi – Lauckaimio apylinkė. Čia savo pilietinę valią išreikšti atėjo vos 29,06 proc. rinkėjų.

Sūduvos šiaurinėje ir pietinėje apygardose – LVŽS pergalė

Sūduvos pietinėje apygardoje, kuriose dėl Seimo mandato susikovė konservatorių atstovas Vaidas Šalaševičius ir valstiečių kandidatas Kęstutis Mažeika, būtent pastarasis šventė pergalę. LVŽS atstovas čia gavo 57,85 proc. rinkėjų palankumą, o TS-LKD atstovą palaikė 38,61 proc. rinkimų teise pasinaudojusių gyventojų. Kandidatus išskyrė 2235 balsai.

50 apylinkių labiau palaikė Kęstučio Mažeikos kandidatūrą, o Kalvarijos vakarinėje, Sangrūdos ir Parėčėnų apylinkėse rinkėjai daugiau balsų atidavė Vaidui Šalaševičiui.

TS-LKD kandidatą palaikiusi Parėčėnų apylinkė buvo ir pati aktyviausia apygardoje. Čia savo balsą atiduoti atėjo 49,28 proc. rinkėjų, tuo tarpu Kampinių apylinkėje rinkimuose dalyvavo vos 23,76 proc. balsavimo teisę turinčių žmonių.

Sūduvos šiaurinėje apygardoje pergalę taip pat švenčia LVŽS. Čia 49,85 proc. rinkėjų balsų surinko Giedrius Surplys. Jam nusileido konservatorė Irena Haase, už kurią balsavo 46,63 proc. rinkėjų. Šioje regiono apygardoje fiksuotas ir mažiausias atotrūkis tarp kandidatų – 443 balsai.

Giedrius Surplys daugiausiai kandidatų palankumo pelnė 29-iose iš 49-ių apylinkių, o Ireną Haase labiau palaikė 20-yje Sūduvos šiaurinės apygardos apylinkių.

Aktyviausia apylinkė, kurioje balsuoti susirinko 48,63 proc. visų rinkėjų – Sintautų. Mažiausiai aktyvi, sulaukusi vos 27,62 proc. rinkėjų aktyvumo – Bebruliškės.

 

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE