Šv. Velykų belaukiant: renginiai keliasi į virtualią erdvę

Kartu su gamtos atbudimu į mūsų duris beldžiasi graži krikščioniška šventė – šv. Velykos. Šiuo metu dėl koronaviruso susidariusi situacija keičia gyvenimo ritmą ir tradicijas, todėl ir gražiausios pavasarinės šventės renginiai keliasi į virtualią erdvę.

„Artėjančios šv. Velykos susijusios su gamtos atbudimu ir noru džiaugtis, todėl kviečiu šventes pasitikti šventiškai, o virtualūs velykiniai renginiai, parengtos iniciatyvos ir sveikinimai praskaidrins nuotaiką, primins senąsias lietuviškas Velykų tradicijas ir suteiks džiaugsmo. Švęskime šv. Velykas namuose, stebėdami virtualius renginius ar saugiai grožėdamiesi šventinėmis puošmenomis, ir tegul su ateinančiu pavasariu sklinda gera šventinė nuotaika, kad džiugi Velykų dvasia atgaivintų, padrąsintų bei apdovanotų naujomis jėgomis“, – sako Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus pakvies virtualiai pasigrožėti margučių paroda iš muziejaus rinkinių.

Marijampolės kultūros centras organizuos ir kvies pamatyti bei virtualiai dalyvauti renginiuose, kurie bus įdomūs ir vaikams, ir suaugusiems.

Visus norinčius išmokti margučių marginimo subtilybių pakvies dalyvauti virtualiose kūrybinėse edukacijose „Kiaušinių marginimas kitaip“, „Paslaptingi stručių margučiai“ ir „Margučių pintinėlė iš vilnos“. Meškučių bendruomenė  surengs virtualią pavasarinę parodą-mugę.

Tautkaičių bendruomenės kieme jau galime grožėtis šv. Velykų instaliacija „Margučių paštas“. Liudvinavo bendruomenė kvies pasigrožėti velykinių margučių ir rankdarbių paroda  „Rid-rido taškuoti, rid-rido žali!“ Kultūros centro Liudvinavo skyriaus languose. Sasnavos skyriaus languose galėsime pamatyti velykinės floristinės kompozicijos edukacinę parodą „Pavasaris bunda“.

Velykų laikotarpiu sulauksime ir virtualių muzikinių sveikinimų, kuriuos dovanos kamerinis ansamblis „Cantare“, dainos ir šokio studija „Kotita“,  tremtinių choras „Godos“  ir Gudelių kapela.

Kamerinis choras „Suvalkija“ pakvies į  projekto „Švęskime Šv. Velykas kartu….“, o vokalinis ansamblis „Žiedė“ muzikinio klipo pristatymus.

Prisimindami puoselėjamą tradiciją – savaitę po šv. Velykų organizuojamas mažąsias Velykėles, galėsime tai pamatyti trumpametražiame filme „Vaikų Velykėlės Liudvinave“.

Virtualius renginius galite stebėti Marijampolės kultūros centro ir Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus „Facebook“ paskyrose.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE