Tėvynės meilė nuoširdžiai perteikta vaikų kūryboje

Vilkaviškio r. Alvito pagrindinėje mokykloje vyko Vilkaviškio r. savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų pradinių (2–4) klasių mokinių eilėraščių konkursas „Kuriu Lietuvai“.

Šis konkursas skirtas Lietuvos valstybės istorinėms datoms ir šventėms paminėti. Šįkart sulaukta 26 eilėraščių, kuriuos sukūrė mokiniai iš 11 Vilkaviškio rajono mokyklų. Aktyviausieji kūrėjai buvo antrokai. Jie konkurso vertinimo komisijai pateikė net 11 eilėraščių! Ketvirtokai pateikė 8 eilėraščius, o trečiokai – 7. Mokiniams talkino ir konkursui pasiruošti padėjo 22 pradinių klasių mokytojos.

Vertinimo komisija, kuriai pirmininkavo Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Sidutė Černauskienė, pasidžiaugė mokinių kūrybiniais gebėjimais bei sumanymais ir atrinko po 3 kiekvienos klasės laureatus, kurie pateko į baigiamąjį konkurso etapą. Jaunieji kūrėjai ir jų mokytojos buvo pakviesti atvykti į Alvito pagrindinę mokyklą ir pagal duotus raktinius žodžius savarankiškai sukurti Lietuvai skirtą eilėraštį. Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai visus gautus eilėraščius iliustravo žaismingais piešinėliais ir nustebino autorius. Baigiamojo renginio metu konkurso dalyvius pasveikino mokyklos dainininkai ir skambaus žodžio mylėtojai. Mokytojai galėjo save išbandyti vitražų kūrimo veikloje.

Kurdami eilėraščius pradinukai atskleidė savo kūrybinius gebėjimus ir pateikė komisijai skambius kūrinėlius bei susidorojo su pateiktomis užduotimis. Lietuvą vaikai matė kaip šalį, kur „patinka gyventi ir nebijom mes pasenti“, kuri „niekad nebūna pikta, visad mums būna šilta“, kur „laisvas per Lietuvą ėjau ir blynus lietuviams dalijau“… Ir dar daug kitokių dalykų sužinojome apie savo tėvynę! Komisijai beliko antrų klasių kūrėjų grupėje laureatais paskelbti Tomą Daniškevičių iš Virbalio pagrindinės mokyklos (mokytoja Inga Vekeriotienė), Deimilę Biskytę iš Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytoja Daiva Vilkienė) ir Gerdą Pečkytę iš Alvito pagrindinės mokyklos (mokytoja Ingrida Sabeckienė).

Trečių klasių mokinių grupėje laureatais tapo Gustė Maciulevič iš Kybartų „Saulės“ progimnazijos (mokytoja Irena Zaleckienė), Rusnė Mauručaitė iš Pilviškių „Santakos“ gimnazijos (mokytoja Daiva Neiberkė) ir Milda Kalavinskaitė iš Alvito pagrindinės mokyklos (mokytoja Laimutė Ivaškevičienė). pačių vyriausiųjų, ketvirtos klasės, kūrėjų grupėje nugalėjo Gustė Baltramonaitytė iš Kybartų „Saulės“ progimnazijos (mokytoja Sonata Birštonienė), Viktorija Šabunkaitė iš Vilkaviškio ,,Ąžuolo“ progimnazijos (mokytoja Marija Žemaitienė) ir Emilija Grigaitytė iš Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytoja Rima Dambrauskienė).

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius ir Alvito pagrindinės mokyklos administracija konkurso laureatus apdovanojo padėkomis ir atminimo dovanėlėmis. Visiems konkurso dalyviams bei mokytojams į mokyklas išsiųsti padėkos raštai už dalyvavimą rajoniniame konkurse.

Džiugu, kad mokinių pilietiški jausmai, meilė tėvynei nuoširdžiai perteikiami vaikų sukurtomis eilėmis ir kartu ugdomas bei puoselėjamas meninio žodžio suvokimas. Tikimės, jog šiemet startavęs rajoninis konkursas „Kuriu Lietuvai“ taps tradiciniu ir kitais metais sulauks dar daugiau jaunųjų kūrėjų darbų. Juk mūsų kraštas nuo seno garsėjo žmonėmis, kurie puoselėjo meninį žodį. Tad pats laikas išugdyti naująją kūrėjų kartą, kuri savo sukurtu skambiu žodžiu sekančioms kartoms patvirtins, kaip mes mylime savo tėvynę.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X