Ūkio ministras E. Gustas: „Skatiname naujų verslo rinkų ir verslo partnerių paiešką“

Ūkio ministras Evaldas Gustas Vyriausybės pasitarime pristatė 2015 m. gruodžio mėn. nuveiktus darbus, kaip įvairinamas Lietuvos eksportas bei mažinami dėl Rusijos paskelbto kai kurių prekių importo iš Europos Sąjungos (ES) ir kitų užsienio valstybių draudimo patiriami nuostoliai. 

Ūkio ministro E. Gusto teigimu, siekiant skatinti naujų verslo rinkų ir verslo partnerių paiešką, pagal ES struktūrinių fondų priemonę „Naujos galimybės LT“ skirta finansavimo suma sudaro 4,22 mln. eurų. Pasirašius 17 projektų finansavimo ir administravimo sutarčių, 2015 m. spalio–gruodžio mėnesiais buvo teikiami ir tenkinami projektų vykdytojų avansiniai mokėjimo prašymai. Ši priemonė skirta veikloms, susijusioms su labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių produkcijos pristatymu užsienyje vykstančiose tarptautinėse parodose, finansuoti.

Pagal priemonės „Expo sertifikatas LT“ 1-ąjį kvietimą yra pasirašytos 36 sutartys su pareiškėjais už 1,15 mln. Eur. Šios priemonės tikslas – paskatinti įmonių tarptautiškumą, teikiant paramą planuojamai eksportuoti produkcijai sertifikuoti.

Siekdama sušvelninti Rusijos embargo pasekmes Lietuvos žemės ūkio produkcijos gamintojams Užsienio reikalų ministerija per diplomatines atstovybes aktyviai dirbo su potencialių eksporto partnerių (JAV, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Armėnijos, Kazachstano, Tadžikistano) atitinkamomis institucijomis bei verslo atstovais žemės ūkio ir maisto produktų eksporto klausimais. Taip pat dėl galimo maisto produktų eksporto kontaktuota su tolimesnėmis šalimis, pvz., Australija, Indonezija, Žaliojo Kyšulio Respublika.

ES ir Vietnamas oficialiai baigė derybas dėl laisvosios prekybos susitarimo, kuris Lietuvos eksportuotojams sutaupys apie 0,6 mln. eurų muitų metinių mokesčių. Susitarimas panaikins 99 % importo muitų abiejose šalyse, pagerins eksporto sąlygas Lietuvos alternatyvių eksporto rinkų ieškantiems gamintojams. Susitarimas turėtų įsigalioti 2017 metais.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.