Veiklos ataskaitą pristatė Kybartų seniūnas

Kybartų kultūros centre vyko Kybartų seniūnijos ataskaitinis susirinkimas, kuriame veiklos ataskaitas pristatė seniūnas Romas Šunokas ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Susirinkime taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, Direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė ir kiti atstovai.

Savo metinės veiklos ataskaitą pateikęs Kybartų seniūnas Romas Šunokas  supažindino susirinkusiuosius su tiksliais gimstamumo ir mirčių, santuokų ir ištuokų, seniūnijos gyventojų skaičiais bei kita statistine informacija. Bendra gyventojų statistika nedžiugina – per metus sumažėjo 300 gyventojų, o mirčių skaičius tik šiek tiek lenkia gimimų (2016 metais mirė 66 žmonės, užregistruoti 63 naujagimiai).

Kalbėta apie pernai nuveiktus ir naujai pradėtus darbus. Kybartų seniūnas dėkojo už nuolatinę pagalbą UAB „Kybartų Darna“, kuri prižiūri seniūnijos teritoriją ir žaliuosius plotus. 2016 metais, kaip ir kasmet, buvo naikinti šiukšlynai, pjauta žolė, valytos gatvės, grėbti lapai, genėti ir pjauti seni medžiai, prižiūrėtos elektros, apšvietimo linijos, remontuoti šaligatviai, lietaus kanalizacija, šaltu asfaltu taisytos duobės, miestas puoštas gėlėmis ir vykdomi kiti miesto priežiūros darbai.

Susirinkusiesiems seniūnas vardijo įgyvendintus darbus: baigtas Kybartų miesto Mindaugo gatvės kapitalinis remontas, pradėtas J. Biliūno gatvės atkarpos su grunto danga kapitalinis remontas, įrengiant automobilių stovėjimo vietas, šaligatvius, naują gatvės apšvietimą, P. Cvirkos ir Gedimino gatvėse įrengti du greitį ribojantys kalneliai bei šviesoforas pagrindinėje miesto gatvėje. Taip pat paminėtas atliktas Kybartų miesto Laisvės gatvės asfaltavimas bei eksperimento tvarka asfaltuota Vytauto gatvės 210 metrų atkarpa, įrodant, kad galimi būdai trūkstamų lėšų taupymui. Pasirūpinta ir eismo saugumu: nupirkti ir sumontuoti 2 sferiniai veidrodžiai Gedimino bei Dariaus ir Girėno gatvėse.

Ataskaitiniame susirinkime aptartos ir seniūnijos problemos. Anot R. Šunoko, pagrindinės probleminės sritys Kybartų seniūnijoje, kaip ir visoje Lietuvoje, yra apleisti ir bešeimininkiai pastatai bei prasta gatvių būklė.

Pristatydamas metų darbus, seniūnas pasidžiaugė rezultatyviu bendradarbiavimu su seniūnijoje esančiomis aštuoniomis kaimo bendruomenėmis, ypač su Gudkaimio kaimo bendruomene ir jos seniūnaičiu Ramūnu Žemaičiu. Pasak seniūno, ši bendruomenė galėtų būti pavyzdžiu kitoms, kaip bendru darbu galima pasiekti gražių tikslų.

Susirinkimo metu R. Šunokas pabrėžė, kad daug gerų emocijų suteikia vis dažniau atsirandanti talka, bendras darbas, nes tik bendradarbiaujant ir dirbant kartu pasiekiami patys geriausi rezultatai.

Prasmingą veiklą knygų leidybos, muziejaus eksponatų rinkimo ir kituose darbuose tęsia Pasaulio kybartiečių draugija ir Kybartų miesto bendruomenė. Seniūnijoje aktyviai veikia motokroso aistruolių įkurtas sporto klubas „Motobanga“, paslaugas teikia  VŠĮ „Impulsus“, kurios patalpose miesto gyventojai gali mankštintis ir gauti profesionalių trenerių patarimų.

Be to, Kybartų seniūnijoje vis dažniau apsilanko įvairios turistinės grupės, kurias domina po Kybartų geležinkelio stotimi esantys požemiai, kitos istoriją menančios Kybartų vietos. Pasak R. Šunoko, Kybartų bendruomenės pirmininkas Vitas Katkevičius, kaip gidas, kartais turi ir po kelias lankytojų grupes per savaitę.

Ataskaitiniame susirinkime dalyvavęs Vilkaviškio meras A. Neiberka taip pat pateikė savo veiklos ataskaitą. Be to, Kybartų gyventojams pranešė, kad jau yra numatytas sklypas J. Biliūno gatvėje, šalia Kybartų pataisos namų, kur turėtų iškilti naujasis priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastatas. Šioje gatvėje atsiras ir stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelė.

Meras taip pat pristatė su Kybartų seniūnija susijusias planuojamas investicijas. 2016 metais pagal priemonę „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ pateiktas projektinis pasiūlymas „Apšvietimo inžinerinių tinklų atnaujinimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“. Įgyvendinant projektą, ketinama įrengti apšvietimo tinklus Lieponos gatvėje, Kybeikių kaime. Planuojama, kad bus įrengta apie 500 m apšvietimo linija. Taip pat gyventojai informuoti apie rengiamą Kybartų miesto stadiono techninį projektą (planuojamos lėšos VIP).

Pagal priemonę „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“ bus teikiamas projektas „Visuomeninės paskirties pastato ir viešųjų erdvių sutvarkymas Kybartuose, pritaikant juos bendruomenės poreikiams“. Projekto įgyvendinimo metu planuojama atlikti vidaus patalpų remonto darbus Kybartų kultūros centre, įrengti jaunimo parką ir viešąjį tualetą.

Įgyvendinant projektą „Bešeimininkių apleistų pastatų ir įrenginių likvidavimas Vilkaviškio rajono savivaldybėje“, finansuojamą pagal priemonę „Kraštovaizdžio apsauga“, Kybartuose bus griaunamas pastatas – sandėlis, esantis Draugystės g. 24a.

Tikimasi atlikti ir gatvių asfaltavimo darbus Kybartų seniūnijoje. Jei bus gautas finansavimas pagal priemonę „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“, tuomet bus išasfaltuota: Lauko gatvė Bajorų kaime, Ūkininkų, Ajerų gatvės Keturkaimio kaime, Mažosios gatvė, Gudkaimio kaime, Beržų gatvė Vilkupių kaime ir Beržų gatvė Lauckaimio kaime.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.