Viešose vietose rekomenduojama dėvėti asmens apsaugos priemones

Šalyje paskelbus karantiną ir daugėjant infekuotųjų naujuoju koronavirusu (COVID-19) atvejų, sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos nurodymu, gyventojams patariama pasirūpinti asmens apsaugos priemonėmis.

Rekomenduojama viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones. Nesant galimybės dėvėti medicininę kaukę, galima naudoti medžiaginę kaukę, dengiančią nosį ir burną. Taip pat rekomenduojama viešose vietose, kur liečiami daiktai, dėvėti vienkartines pirštines.

Veidą dengiančią kaukę nesunkiai galite pasigaminti iš namuose turimų medžiagų (medžiagos skiaučių, tvarsčių ir kt.). Tokią kaukę patartina dėvėti iki poros valandų, vėliau ją reikėtų pakeisti kita o užterštą galima skalbti arba virinti. Įvairių kaukių gaminimo instrukcijų ir brėžinių galite rasti internete. Vienas iš pavyzdžių – https://bit.ly/2wyNyl1

Gyventojai taip pat raginami vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 metrai ir ne ilgiau kaip 15 min.), griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE