Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestras paminėjo 5-erių metų jubiliejų

Lapkričio 18 d. įvyko įspūdingas Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestro jubiliejinis – penkerių veiklos metų – koncertas. Gana didelė Vilkaviškio kultūros centro salė nesutalpino visų norinčiųjų pasiklausyti šauniojo kolektyvo – žiūrovai koncerto klausėsi net stovėdami už durų.

Nors paminėtas, atrodo, dar nedidelis, 5-erių metų jubiliejus, tačiau veiklos, įvairių apdovanojimų ir laimėjimų Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestro kolektyvas yra jau sukaupęs kaip už 25 metus.

Džiaugtis ir didžiuotis tikrai gali ne tik patys kolektyvo nariai, bet ir visi vilkaviškiečiai. Kolektyvas Lietuvos pučiamųjų instrumentų čempionuose visada iškovoja tik prizinės vietas, o dvejus iš eilės metus šis orkestras laimėjo pagrindinius prizus – „Grand Prix“ A ir B kategorijose bei nominaciją už geriausiai iš visų orkestrų atliktą privalomąjį kūrinį.

Pats Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestro vadovas Saulius Mickevičius yra triskart pripažintas geriausiu savo kategorijos dirigentu, o jo vadovaujamas kolektyvas ne kartą apdovanotas padėkomis už rajono vardo garsinimą, 2015 m. – aukščiausiu šalyje mėgėjų meno kolektyvo įvertinimu „Aukso paukšte“, tapęs ne vieno festivalio užsienio šalyse laureatu, o šiemet Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus įsakymu Vilkaviškio moksleivių orkestrui suteikta pirmoji meninio pajėgumo kategorija.

Orkestras muzikinę veiklą pradėjo 2011 m. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje. Po keleto mėnesių intensyvaus darbo orkestras surengė pirmąjį koncertą tėveliams. Kiek vėliau prie orkestro prisijungė šokėjų grupė, vadovaujama Sonatos Jankienės. Šiuo metu orkestre groja  muzikantai iš Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos, „Aušros“ gimnazijos ir Vilkaviškio muzikos mokyklos.

Siekti aukštesnio meninio lygio kolektyvui padeda nuolat rengiami meistriškumo kursai grojantiems ir mokantiems groti pučiamaisiais muzikos instrumentais su geriausiais Lietuvos ir užsienio pučiamųjų instrumentų muzikos specialistais ir atlikėjais – Remigijumi Viliu, kompozitoriumi ir dirigentu Kaziu Daugėla, Donatu Ziegoraičiu, Sergijumi Kirsenka, Tomu Karka, Kęstučiu Vaiginiu, Aleksu Sipiaginu, Borisu Kozlovu, Donald Edwards, trombonų kvartetu „Opera Brass“, kvintetu „Merilly Brass“, Lietuvos kariuomenės garbės sargybos orkestru.

Įspūdingame jubiliejiniame koncerte, vedamame žymaus dainininko Deivido Norvilo, skambėjo patys gražiausi orkestro atliekami kūriniai, kartu su orkestru, grojo kolektyvo nariai ir garsūs svečiai, dainavo pats renginio vedėjas. Beveik visus atliekamus kūrinius šokio kompozicijomis, kurtomis vadovės S. Jankienės, papuošė orkestro šokėjos.

Kartu su Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestru pasirodė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro trombonininkas, koncertmeisteris Tomas Karka, jaunasis skrabalistas Ginas Baladinskas, Kauno brass kvintetas, trimitininkas, nuo šių metų rugsėjo vilkaviškiečių orkestro koncertmeisteriu dirbantis tarptautinių konkursų laureatas Vytautas Bložė, orkestro muzikantai – Joris Juškauskas ir Ignas Skučas.

Po kiekvieno širdį virpinančio pasirodymo skambėjo audringi aplodismentai, o koncertui artėjant į pabaigą į sceną skubėjo būrys svečių, norėjusių pasveikinti kolektyvą su gražia sukaktimi.

Į sceną lipo Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir administracijos direktorius Vitas Gavėnas, sveikinę ir įteikę dovanas ne tik nuo Savivaldybės, bet ir nuo Lietuvos Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus,  Seimo narys Kęstutis Smirnovas, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos direktorė Daina Juškauskienė, Vilkaviškio muzikos mokyklos direktorius Artūras Pečkaitis, kolegos iš Kazlų Rūdos ir dar didelis būrys sveikintojų. Visi jie linkėjo kolektyvui dar ilgų gyvavimo metų, neišsenkančio entuziazmo ir muzikinių idėjų, drąsos siekti užsibrėžtų tikslų.

Ieva Rinkevičiūtė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X