Vilkaviškis planuoja naują savo įvaizdį ir intensyvesnę komunikaciją

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai susitiko su kultūros įstaigų rajone atstovais. Diskusijos metu aptartas glaudus bendradarbiavimas bei galimybės Vilkaviškio rajoną padaryti patrauklesniu tiek čia gyvenantiems, tiek į mūsų kraštą atvykstantiems žmonėms. Pasitarimo metu taip pat aptarti esminiai Vilkaviškio rajono turizmo plėtros ir įvaizdžio formavimo klausimai.

Savivaldybės vadovų inicijuotame susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis, administracijos direktorius Vitas Gavėnas, direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, šio skyriaus specialistė Danguolė Gudeliauskienė, l. e. Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus vedėjo pareigas Jurga Grigaliūnaitė, Vilkaviškio kultūros centro, Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus, J. Basanavičiaus gimtinės-muziejaus, Vilkaviškio r. viešosios bibliotekos, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro atstovės.

Pasitarimą-diskusiją pradėjęs Savivaldybės meras Algirdas Neiberka sakė, kad Vilkaviškis turi tapti miestu, kurio įvaizdis džiugintų jo gyventojus. Pasak jo, turime iš naujo atrasti kultūrinius, turistinius savitumus, kuriais galėtume didžiuotis ir kviesti lankytojus juos pamatyti.

Susitikimo dalyviai bendrai sutarė, kad Vilkaviškio rajonas iš tiesų gali džiaugtis unikalia gamta, išskirtiniais gamtos ir kultūros paveldo objektais, čia kuriančiais tautodailininkais bei menininkais, tereikia tinkamai pristatyti turistines galimybes bei formuoti palankų rajono įvaizdį nacionalinėje ir netgi tarptautinėje arenoje.

Diskusijos dalyviai iškėlė mintį, kad Vilkaviškio rajonui trūksta renginio ar šventės, kuri bent kartą metuose sutrauktų lankytojus iš visos Lietuvos, būtų Vilkaviškio „vizitine kortele“. Susitikimo dalyviai siūlė, koks renginys galėtų patraukti didesnį lankytojų susidomėjimą, diskutuota, ko trūksta, kad dabartiniai renginiai patrauktų didesnį šeimų, jaunimo dėmesį.

Gražių idėjų dėl naujų renginių ar įvairių akcijų tikimasi sulaukti ir iš vietinio verslo atstovų. Ketinama surengti apskrito stalo diskusiją su verslininkais, plėtojančiais savo verslus mūsų rajone, kuriame bus siekiama išgirsti jų nuomonę ir poreikius, galimybes prisidėti naujomis idėjomis, teminiais renginiais.

Susitikimo metu taip pat aptartas informacinių leidinių ir kitų reprezentacinių gaminių poreikis, jų koncepcija bei kiti su tuo susiję klausimai. Pasiūlyta idėja įsteigti bendrą visiems apdovanojimą su Vilkaviškio rajono simbolika, kuris būtų teikiamas išskirtinių švenčių proga ar kaip dovana garbingiems rajono svečiams.

Tiek Savivaldybės atstovai, tiek kultūros įstaigų vadovai ir specialistai sutiko, kad būtina keistis aktualia informacija bei vieningai dirbti, formuojant teigiamą Vilkaviškio rajono įvaizdį viešojoje erdvėje, bendraujant su žiniasklaidos atstovais, organizuojant miesto renginius.

Pasitarime taip pat pasiūlyta idėja apjungti visų Vilkaviškio rajono savivaldybės kultūros įstaigų pastangas skatinant gyventojų užimtumą įvairiais renginiais ir sukurti informacinį „tašką“, kuriame būtų pateikiama visa aktuali informacija apie rajone vykstančius renginius, sudaromas bendras renginių kalendorius.

Dar viena susitikimo metu plačiau aptarta tema – tai rajono įvaizdžio formavimas ir sklaida bei Vilkaviškio miesto ir jo prieigų teminis apipavidalinimas.

Tam, kad pasitarime priimti sprendimai būtų kuo skubiau įgyvendinami, konkrečios užduotys ir darbai pavesti atlikti atsakingiems specialistams iki kito susitikimo. Jis numatytas jau balandžio mėnesio pradžioje.

Kviečiame visus neabejingus Vilkaviškio kraštui taip pat siūlyti savo idėjas, vizijas, pamąstymus, koks Vilkaviškis turėtų būti ir kokį jį norėtumėte matyti ateityje. Galbūt esate pagalvoję, kokių renginių trūksta mūsų rajonui arba kaip galėtume jį reprezentuoti kitų Lietuvos miestų ir užsienio šalių mastu? Kokias negeroves pastebite, o galbūt atvirkščiai, matote kažką išskirtinio ir būdingo tik mūsų kraštui? Galbūt Jūs patys norite savo darbais ir idėjomis papuošti vieną ar kitą mūsų rajono kampelį? Visų idėjų, pastabų labai lauksime el. paštu  info@vilkaviskisinfo.lt.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.