Vilkaviškyje lankėsi Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje

2017 m. sausio 17 d. pirmą kartą Vilkaviškyje su oficialiu vizitu lankėsi nepaprastasis ir įgaliotasis Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon kartu su asistente Ana Maizel. Svečių vizito tikslas – susipažinti su Vilkaviškio miestu, užmegzti bendradarbiavimo ryšius su Vilkaviškio rajono savivaldybe, prisiliesti prie čia gyvenusios gausios Vilkaviškio žydų bendruomenės istorijos.

Ambasados atstovų vizitas prasidėjo senųjų žydų kapinių lankymu. Garbingi svečiai, lydimi Vilkaviškio rajono savivaldybės mero Algirdo Neiberkos, aplankė Vilkaviškyje esančias senąsias žydų kapines, vėliau vyko į savivaldybę, kur susitiko su rajono vadovais.

Vilkaviškio rajono savivaldybėje Izraelio valstybės nepaprastąjį ir įgaliotąjį ambasadorių Lietuvai A. Maimoną priėmė rajono savivaldybės meras A. Neiberka, mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis, savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Susitikime taip pat dalyvavo Vilkaviškio miesto seniūnas Remigijus Kurauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Blauzdžiūnas.

Pokalbio metu aptartos bendradarbiavimo galimybės, glaudesnių ryšių užmezgimas ne tik išsaugant čia gyvenusios žydų bendruomenės atminimą, bet ir puoselėjant ir organizuojant kultūrinius renginius. Svečias pasidžiaugė, kad Vilkaviškio rajono ir Vilkaviškio krašto muziejaus vadovai daug dėmesio ir pastangų skiria žydų paveldo ir aukų atminimo išsaugojimui.

Svečius visur lydint Savivaldybės vadovui Algirdui Neiberkai, Tarybos nariui, istorikui Antanui Žilinskui ir Vilkaviškio miesto seniūnui Remigijui Kurauskui taip pat aplankyta Vilkaviškio „Aušros“ gimnazija. Joje svečias susitiko su gimnazijos vadovais ir mokiniais – pravedė žaismingą pažintinę istorijos pamoką apie Izraelio valstybę, daug bendravo su mokiniais, o aktyviausius apdovanojo dovanėlėmis su Izraelio simbolika.

Taip pat Vilkaviškio mieste aplankyti istoriniai pastatai, supažindinta su čia išlikusiu žydų kultūriniu paveldu, parodytos kadaise stovėjusių sinagogų nuotraukos. Ambasadoriui svarbus tokių vietų įamžinimas. Jo nuomone, labai svarbu, kad visuomenė atkreiptų dėmesį į būtinybę išsaugoti žydų paveldą, nes Lietuvoje gyvenę ir daug šiai šaliai nusipelnę žydai taip pat buvo Lietuvos piliečiai.

Nuvykta ir į Masinių žudynių vietą, esančią Vienybės gatvėje Vilkaviškyje. Čia žuvusių žydų atminimui pagerbti Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon ir Savivaldybės meras A. Neiberka uždegė žvakutes.

Ambasadoriaus vizitas Vilkaviškyje baigėsi apsilankymu Vilkaviškio rajono Suvalkijos-Sudūvos kultūros centre–muziejuje. Jame aplankyti restauruoti Paežerių dvaro rūmai, apžiūrėtos juose šiuo metu eksponuojamos Lietuvos dailės muziejaus ekspozicijos. Didelio ambasadoriaus susidomėjo sulaukė dvaro ledainėje eksponuojama paroda „Dingęs Vilkaviškis – žmonės ir pastatai“, kurioje iš fotografijų žvelgia buvusios Vilkaviškio žydų bendruomenės narių veidai. Svečiai įdėmiai apžiūrėjo visas nuotraukas iš Vilkaviškio krašte gyvenusios gausios žydų bendruomenės gyvenimo, dalijosi prisiminimais, domėjosi kitais eksponatais.

Susitikimo pabaigoje Izraelio valstybės ambasadai Lietuvoje padovanotos kelios dėžės A. Žilinsko sudarytos knygos egzempliorių, kuri taip pat išversta į anglų kalbą, o joje pateikiamos įdomios ir kruopščiai surinktos istorijos apie Vilkaviškio žydų gyvenimą, jautriai pasakojama apie drąsius lietuvius, nebijojusius gelbėti žydų karo metais, dalijamasi prisiminimais apie iš šio krašto kilusių žydų keliones į gimtinę ieškant savo šaknų. Susitikime su ambasadoriumi taip pat dalyvavo šios knygos redaktorius Algis Vaškevičius bei knygą lietuvių ir anglų kalbomis išleidusios leidyklos „Piko valanda“ direktorius Arūnas Reinikis.

Ambasadoriui taip pat padovanotas Marijampolės televizijos kurtas filmas apie žydų pėdsakus Vilkaviškio istorijoje.

Ieva Rinkevičiūtė

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.