Virbalio seniūnija laukia investicijų

Kovo mėnesį už metinę veiklą atsiskaitė ir Virbalio seniūnas Zitas Lasevičius. Jis pirmiausia pristatė pačią Virbalio seniūniją: pateikė statistinius duomenis apie gyventojų skaičių, įvardijo gimstamumo ir mirštamumo rodiklius, kurie, deja, kaip ir kitose seniūnijose, nėra džiuginantys.

Neramina ir nedarbo lygis. 2017 m. sausio 1 d. duomenimis, bedarbystės lygis 2016 metais Virbalio seniūnijoje buvo 13 proc., t. y. didžiausias nedarbo lygis tarp Vilkaviškio rajono seniūnijų. Visoje Vilkaviškio rajono savivaldybėje 2016 metais nedarbo lygis siekė 10,1 proc.

Vėliau Z. Lasevičius pristatė seniūnijos darbuotojus, supažindino su teritorine, gamtine, geografine, socialine padėtimi, pristatė veikiančias įmones, įstaigas ir organizacijas.

Seniūnas taip pat aptarė jau atliktus darbus. Per praėjusius metus už 0,8 tūkst. eurų nupirkti šviestuvai, kurie buvo sumontuoti Virbalio mieste, S. Nėries gatvėje. Kitos lėšos panaudotos sumokėti už paslaugas UAB „Kybartų Darna“, atsiskaityti už Virbalio civilinėse kapinėse sunaudotą vandenį bei įrankiams, degalams, eksploatacinėms ir statybinėms medžiagoms, atsarginėms detalėms įsigyti. Be to, seniūnijoje nuolat prižiūrėtos gatvės, parkai, skverai, poilsio vietos, daugiabučių namų teritorijos, tvarkytos atliekos, civilinės ir neveikiančios dvejos žydų, evangelikų liuteronų kapinės, holokausto aukų vieta, valytas sniegas vietinės reikšmės keliuose ir Virbalio miesto gatvėse. Taip pat seniūnijoje nuolat prižiūrėti vietinės reikšmės keliai ir gatvės su asfaltbetonio ar žvyro danga, atliktas kapitalinis Virbalio miesto Birutės gatvės remontas.

Pristatydamas savo veiklos ataskaitą, seniūnas atsakė ir į gyventojams aktualius klausimus. Vienas jų – dėl greitojo maisto užkandinės, kuri stovi priešais mokyklą. Gyventojai skundžiasi išvažinėta žalia veja ir nuolat šiukšlinama aplinka. Anot seniūno, prekiautojai buvo jau ne kartą įspėti ir paprašyti susitvarkyti. Jei į įspėjimus ir toliau bus nereaguojama, bus skirta nuobauda. Taip pat iškeltas aktualus vaistinės Virbalio miestelyje klausimas. Pasak seniūno, ieškoma visų galimybių, kad vaistinė kuo greičiau pradėtų veikti.

Gyventojai pateikė klausimų dėl Kauno gatvės Virbalyje, kurioje trūksta šaligatvio. Z. Lasevičius paaiškino, kad visus darbus, susijusius su šios gatvės priežiūra, vykdo VĮ „Marijampolės regiono keliai“, į kurią ir buvo kreiptasi, dėl šaligatvio įrengimo. Marijampolės regiono keliai nusprendė pasirinkti „gulinčio policininko“ būdą eismo saugumui užtikrinti. Šiuo metu vėl yra paruoštas prašymas dėl šaligatvio Kauno gatvėje, Virbalyje, įrengimo.

Taip pat iškeltas bešeimininkių pastatų Virbalio seniūnijoje klausimas. Seniūnas informavo, kad Savivaldybės Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriui pateikti prašymai ir turimi dokumentai dėl apleistų, neprižiūrimų statinių ir teritorijų likvidavimo, tačiau Z. Lasevičius akcentavo, kad pastato įregistravimo kaštai yra nedideli, palyginus su didžiule finansine našta, kuri tektų seniūnijai, norint tokius pastatus sutvarkyti ir išlaikyti.

Pateikdamas veiklos ataskaitą, Savivaldybės meras A. Neiberka informavo apie Virbalio seniūniją pasieksiančias investicijas.

2016 m. pagal priemonę „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ pateiktas projektinis pasiūlymas „Gatvių sutvarkymo darbai Vilkupių, Lauckaimio, Švitrūnų kaimuose“. Įgyvendinant šį projektą, ketinama išasfaltuoti kelio atkarpą, einančią per Švitrūnų kaimą (apie 0,5 km ).  Taip pat praėjusiais metais pagal priemonę „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ pateiktas projektinis pasiūlymas „Apšvietimo inžinerinių tinklų atnaujinimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“. Planuojama, kad įgyvendinant projektą, Staugaičių kaime bus įrengta apie 350 m. apšvietimo linijos.

Didžiausi pokyčiai laukia Virbalio miestelio centro. 2016 m. pateiktu projektu ketinama Virbalio miesto centrinėje dalyje, esančioje Gedimino g., įrengti viešąjį tualetą, lengvų konstrukcijų paviljonus vietos prekeiviams, atstatyti istorinį grindinį, įrengti mažąją infrastruktūrą. Be to, Virbalio miesto parke numatoma įrengti bendruomenės laisvalaikio, sporto poreikius tenkinančią infrastruktūrą. Šio projekto įgyvendinimo metu taip pat būtų įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, trūkstama sporto ir mažoji infrastruktūra, viešasis tualetas, estrada. Įgyvendinant veiklą taip pat planuojama atstatyti artezinį gręžinį  Vilniaus gatvėje.

Įgyvendinant kitą projektą, turėtų pagražėti ir Virbalio seniūnijos kraštovaizdis – ketinama likviduoti bešeimininkius apleistus pastatus ir įrenginius. Norima sutvarkyti vieno aukšto dirbtuves, esančias S. Nėries g. 16, Virbalyje, ir vieno aukšto karvides, esančias Virbalio Miesto Laukų kaime.

 

Ieva Rinkevičiūtė

Vilkaviškio rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.