Vytenio bataliono kariai dalyvavo Sausio 13-osios renginiuose

Minėdami Laisvės gynėjų dieną ir pagerbdami aukas bei sužeistuosius, Marijampolės įgulos kariai dalyvavo Laisvės gynėjų dienos renginiuose.

Sausio 13 d. dalyvaujant kasmetinėje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ nuo 8.00 iki 8.10 val. ryto visose bataliono patalpose buvo išjungta šviesa ir uždegtos žvakutes, kurios simbolizavo gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Sausio 13-ąją kariai dalyvavo Šv. Mišiose „Malda už laisvės gynėjus“ Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje. Taip pat kariai dalyvavo bėgime, skirtame Rimanto Juknevičiaus atminimui pagerbti. Vėliau vyko atminties valanda prie Rimanto Juknevičiaus, sausio 13 d. žuvusio už Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę kapo. Ant kapo buvo padėta gėlių, tylos minute pagerbtas žuvusysis. Laisvės gynėjų atminimo vakare prie centrinio Marijampolės pašto skambant varpo dūžiams kariai uždegė kiekvienam žuvusiajam skirtą atminimo laužą. Taip pat jų atminimą pagerbė garbės salvėmis už drąsą, pasiaukojimą Tėvynei bei Lietuvą.

Po renginio visi buvo pakviesti pasibūti prie atminimo laužų ir pasivaišinti bataliono karių pagaminta kareiviška koše ir arbata.

Didžiojo kunigaikščio Vytenio bataliono informacija
Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE