Zanavykų muziejuje naktinėjo gausybė lankytojų

Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais Lietuvos muziejų asociacija kvietė visus muziejus Tarptautinės muziejų dienos proga, parengti specialias programas, organizuoti įvairius renginius ir juos pristatyti visuomenei. Zanavykų muziejus gegužės 15 d. parengė itin patrauklią programą renginio „Muziejų naktis“ metu tiek mažiems, tiek dideliems lankytojams. Tądien muziejaus lankymas ir visos vykdytos veiklos buvo nemokamos. Zanavykų muziejus gegužės 15 – 16 d. lankytojams atviras buvo iki 02 val.

„Muziejų naktis“ renginio programa prasidėjo Tarptautinės muziejų dienos minėjimu ir Šakių rajono muziejininkų pasveikinimu.

Nepamiršdamas to, kad 2015-ieji paskelbti etnografinių regionų metais, Zanavykų muziejaus kolektyvas stengiasi prikviesti kuo daugiau žmonių iš atskirų Lietuvos regionų. Taigi, ta proga “Muziejų naktis” renginio metu, antrajame muziejaus aukšte, buvo atidaryta Jurbarkiečio tautodailininko Juozo Videikos drožybos darbų paroda. Parodos atidarymo metu grojo Šakių meno mokyklos akordeonistų kvintetas, vadovaujamas Birutės Duobienės. Parodą aplankyti galima iki birželio mėn. 17 d. Parodos lankymas nemokamas.

Tarptautinės muziejų dienos proga organizuoto renginio metu lankytojams buvo pasiūlyta daug ir įvairių veiklų: “Mano skveras” su Dovilė Stasiulyte, vedė kūrybines dirbtuves pavadinimu “Vilnos šokis”. Susirinkusieji turėjo progą išbandyti vilnos pašymo, jos karšimo ir galiausiai šlapios vilnos vėlimo techniką.

Zanavykų muziejaus darbuotoja Indrė Siaurusevičiūtė vedė edukacinį užsiėmimą “Ypatinga šeima”. Susirinkusieji, kurių sugužėjo neplanuotai daug ir maloniai nustebino, turėjo progą patys pasigaminti savo šeimos figūrėles.

Šakių atviras jaunimo centras kartu su Šakių moksleivių taryba surengė orientacines varžybas, kurios vyko visoje Zyplių dvaro ansambliui priklausančioje teritorijoje. Oras buvo pašėlęs: ir lietus lijo, ir saulė švietė, bet dalyviai nieko nepabūgo. Varžybose dalyvavo didelis būrys – apie 50 Šakių rajono moksleivių iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos, Lukšių „Vinco Grybo“ gimnazijos, Plokščių mokyklos – daugiafunkcinio centro ir Kudirkos Naumiesčio „Vinco Kudirkos“ gimnazijos. Zanavykų muziejus dėkingas Juditai Beržvinskaitei ir Nagliui Gudiškiui bei visai komandai už orientacinių varžybų organizavimą.

„Muziejų naktis“ renginio metu vyko ne vien tik pramoginę reikšmę turėję edukaciniai užsiėmimai. Kriūkų bendruomenės centro atstovė Raminta Bastytė ir jos komanda surengė „Protmūšio“ varžybas, kurių metu gausus būrys zanavykų ir ne tik, turėjo galimybę pasitikrinti žinias apie Lietuvos etnografinius regionus, jų išskirtinumus ir mūsų krašto savitumą. „Protmūšyje“ dalyvavo 10 komandų po 5 žmones.

Vakarinė renginio „Muziejų naktis“ programa prasidėjo grupės „J.I.“ pasirodymu. Susirinkusieji turėjo galimybę pasiklausyti dainuojamosios poezijos kūrinių. Buvo šilta, jautru, netgi kartais šmaikštu ir linksma. Koncertui įpusėjus, Jokūbas ir Ignas sceną užleido grupei „Baltasis kiras“.

„Muziejų naktis“ renginio pabaigoje ištvermingiausiems lankytojams buvo rodomi filmai. Gabrielė Nazaraitė atrinko ir į Zanavykų muziejų atvežė net 6 režisūros studentų baigiamuosius darbus.

Renginio „Muziejų naktis“ metu vyko ir saugaus eismo akcija. Tai tik vienas iš daugelio Zanavykų muziejaus koordonuojamų renginių, skirtų saugaus eismo bendruomenėse projektui. Jo metu susirinkusiems buvo dovanojami šviesą atspindintys atributai ir linkima saugiai grįžti namo.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE