2016 Kiokušin karatė geriausieji

Kiokušin karatė geriausi iš geriausiųjų – I. Mikštaitė ir E. Gužauskas

Lietuvos kiokušin karatė federacija (LKKF) surengė kasmetinį bendruomenės vakarą, kurio metu buvo paskelbti ir apdovanoti geriausi 2016 metų sportininkai ir treneriai.

Į geriausių metų kiokušin karatė kovotojų titulą pretendavo po 6 sportininkus, o savo nuomonę rinkimuose pareiškė ir visuomenė, ir specialistai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad geriausiųjų titulai atiteko Ingai Mikštatei ir Eventui Gužauskui.

I. Mikštaitė renginio metu gavo ir specialų prizą už trigubą triumfą, nes Europos čempione tapo jau trečius metus iš eilės. Be to, ir vien 2016-aisiais ji būtent tiek kartų tapo laimėjo Senojo žemyno čempionatus. Patyrusi kaunietė iš pradžių laimėjo Europos žemyno čempionatą Tbilisyje, kuriame buvo kovojama 4 svorio kategorijose, vėliau triumfavo Belgrade vykusiame 9 svorio kategorijų čempionate, o metus užbaigė pergale Sofijoje vykusiame absoliučios svorio kategorijos turnyre.

Antrąją vietą geriausios kovotojos rinkimuose užėmė Gabija Gudeliauskaitė, trečia liko Rita Pivoriūnaitė.

E. Gužauskas šiemet tarptautinėje arenoje taip pat džiaugėsi absoliučios svorio kategorijos Europos čempiono titulu, o geriausiųjų rinkimuose jis pranoko Tbilisyje Europos čempionu tapusį Valdemarą Gudauską ir dukart trečiąją vietą Europos čempionatuose šiemet užėmusį Edgardą Sečinskį.

Papildomas – dvigubo čempiono – prizas buvo įteiktas V. Gudauskui, kuris Europos čempionu šiemet tapo antrą kartą iš eilės.

Geriausio metų trenerio titulas vėl atiteko I. Mikštaitės treneriui Gediminui Varkalai, o naujas apdovanojimas – Metų perspektyviausiojo trenerio – buvo įteiktas V. Gudauską treniruojančiam Aivarui Dadurai.

Pastarasis treneris, atsiimdamas prizą, šypsodamasis pademonstravo ryžtą ir išreiškė viltį 2017-aisiais vėl sulaukti įvertinimo. Tik A. Dadura tikisi darbais pasiekti, kad kitąmet būtų išrinktas jau ne perspektyviausiu, o tiesiog geriausiu, treneriu.

Taip pat buvo paskelbti ir apdovanoti geriausi jaunieji kiokušin karatė kovotojai. Jaunimo (iki 22 metų) kategorijoje jais tapo Brigita Gustaitytė (Vilniaus „Budora“; treneris – Donatas Imbras) ir Arnoldas Grevas (Kaunas „Ichiban“), o tarp jaunių (iki 18 metų) buvo pagerbti net 5 sportininkai: Raminta Makackaitė (Marijampolės „Tornadas“; Valius Rudys), Monika Tydikaitė, Monika Ryžkovaitė, Laurynas Vaičikauskas ir Gytis Ruzgys (visi – Klaipėdos „Shodan“; Lukas Kubilius).

Renginio metu, tradiciškai, atsirado vietos ir linksmoms nominacijoms. Vienas linksmiausių kiokušin karatė bendruomenės narių marijampolietis Rimantas Lekeckas prizą už Metų „susiklostymą“ įteikė Jonui Eimontui, kurį galima vadinti vieninteliu sportininku, varžybose įveikusiu nenugalimojo bulgaro Valerijaus Dimitrovo barjerą. Tiesa, bulgaras absoliučios svorio kategorijos čempionate su lietuviu į kovą stoti tiesiog negalėjo dėl traumos. Metų keliautojo prizas atiteko klubo „Stoikas“ vadovui, sporto medikui Gediminui Tankevičiui, kuris šiemet spėjo aplankyti (kartais – su nuotykiais kelionėse) visus čempionatus, kuriuose dalyvavo lietuviai, ir padirbėti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Trečiasis apdovanojimas – Metų mokytojos – atiteko I. Mikštaitei, derinančiai karatė kovotojos ir trenerės kelią su darbu vaikų darželyje. Na o Lietuvos rinktinės siela buvo paskelbtas Antanas Klibavičius.

Dalius Matvejevas

Foto – Jono Pivoriūno 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE