2020-aisais savivaldybė rėmė nuo covid-19 pandemijos nukentėjusį, smulkųjį ir vidutinį verslą

Besibaigiantys metai verslininkams nebuvo palankūs. Dėl karantino suvaržymų daugumai teko pristabdyti savo veiklą ar perorganizuoti teikiamas paslaugas taip, kad jas būtų galima teikti bekontakčiu būdu. Suprantama, kad įgyvendinant nustatytus reikalavimus atitinkančius sprendimus buvo patirtos papildomos išlaidos, o užvėrus duris pajamos dažnai taip pat nebuvo gaunamos. Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas papasakojo, kaip šiais ypač sudėtingais metais sekėsi padėti vietos verslininkams įveikti iškilusius sunkumus.

Verslininkai aktyviai naudojasi parama

Pasak Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojo, SVV rėmimo fondo pirmininko Pauliaus Marozo, šiais metais pavyko įgyvendinti ir pranokti užsibrėžtus tikslus: „Matydamas verslo bendruomenės susidomėjimą fondo teikiamomis priemonėmis, dar metų pradžioje teikiau siūlymą dvigubinti fondo biudžetą nuo 15 tūkst. Eur iki 30-ies tūkst. Eur, tam vieningai pritarė ir Marijampolės savivaldybės taryba.  Pavasarį verslui susidūrus su naujais iššūkiais dėl Covid-19 pandemijos karantino ribojimų, papildėme fondo nuostatus naujomis priemonėmis nukentėjusiam verslui padėti ir perskirstant savivaldybės biudžetą fondo lėšas pavyko pasididinti net iki 60-ies tūkst. Eur. Po paskutinio SVV rėmimo komisijos posėdžio malonu pasidžiaugti, kad visos minėtos lėšos buvo sėkmingai paskirstytos kam ir numatytos, o parama pasinaudojo beveik 100 smulkaus ir vidutinio verslo subjektų“.

P. Marozas taip pat sako manantis, kad išaugusį verslininkų aktyvumą kreipiantis dėl paramos lėmė gausesnis viešinimas ir įsibėgėjanti bendradarbystės centro „Spiečius“ veikla, nes būtent čia realizuojamos įvairios verslo idėjos bei įgaunama reikiamų žinių norint pradėti ar plėsti jau esamą verslą.

2020 metais populiariausia  SVV rėmimo fondo priemonė buvo įrangos įsigijimo dalinis finansavimas, tam skirta 25 415,60 Eur, antra pagal populiarumą – nekilnojamojo turto nuomos išlaidų kompensavimas dėl COVID-19, kuriam skirta 9 312,67 Eur. Rinkodaros priemonių ir interneto svetainės kūrimo išlaidoms padengti skirta 7 331,33 Eur.

Parama tapo labiau prieinama

Tam, kad parama galėtų pasinaudoti kuo daugiau smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų, papildėme ir koregavome SVV rėmimo fondo nuostatus. Anot P. Marozo, šie pakeitimai situaciją pagerino iš esmės: „Nusprendėme atsisakyti reikalavimo, kad įmonė būtų registruota Marijampolės savivaldybėje, nuo šiol pakanka, kad veikla būtų vykdoma Marijampolės savivaldybėje. Nuostatuose taip pat numatėme galimybę padengti įdarbintų nepilnamečių asmenų socialinio ir sveikatos draudimo išlaidas. Taip pat šiek tiek didinome ir maksimalią galimos paramos sumą, kuri dabar 1 500 Eur. Taip pat nuo 3 iki 2 metų sutrumpinome terminą, po kurio vėl galima kreiptis dėl paramos“.

Dėmesys Covid-19 pandemijai

Be minėtos SVV rėmimo fondo paramos nuo covid-19 pandemijos ir karantino nukentėjusiems verslininkams, pagal mero pavaduotojo  Pauliaus Marozo vadovaujamos darbo grupės pasiūlytus kriterijus, buvo pritaikyta ir lengvata žemės, žemės nuomos ir turto mokesčiams. Iš viso per 2020 metus patvirtinta lengvatų už beveik 32 tūkst. Eur.

Anot P. Marozo, ateinančių metų savivaldybės biudžete verslo paramai numatytos lėšos nemažės: „2021 metais planuojame išlaikyti tokį patį SVV paramos fondo intensyvumą – 60 tūkst. Eur., o esant galimybei jį didinti“.

Apibendrinant 2020 metų paramos verslui rezultatus, skaičiuojama, kad suteiktos paramos ir pritaikytų mokestinių lengvatų suma siekė net 205 tūkst. Eur, iš kurių su covid-19 pandemija ir karantinu siejamos priemonės – 41 tūkst. Eur.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE