2020 metais ketinama uždaryti Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyrių

Neseniai Vilkaviškio rajono savivaldybę pasiekė netikėta žinia – ketinama 2020 metais uždaryti Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyrių (toliau – MPRC Vilkaviškio skyrius), o šiuo metu jau nebeleidžiama į įstaigą priimti naujų mokinių. Toks Švietimo ir mokslo ministerijos priimtas sprendimas yra skaudus ir nesuprantamas ne tik šio skyriaus mokiniams ir mokytojams, bet ir Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovams, kurie yra įsitikinę, kad šis skyrius turi veikti ir likti mūsų rajone.

Dėl savo ir savo mokinių ateities nežinioje likę įstaigos pedagogai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo narį Algirdą Butkevičių, prašydami pagalbos ir užtarimo, kad MPRC Vilkaviškio skyrius galėtų toliau komplektuoti klases.

Birželio 7 dieną įvyko susitikimas su įstaigos bendruomene, kuriame dalyvavo Seimo narys A. Butkevičius, Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis, l. e. Marijampolės profesinio rengimo centro direktoriaus pareigas Romualdas Vadluga, Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistė Žydrė Žilinskienė, Marijampolės apskrities teritorinės darbo biržos Vilkaviškio skyriaus vedėja Reda Besasparienė.

Seimo narys Algirdas Butkevičius informavo gavęs įstaigos bendruomenės prašymą ir kreipęsis į Švietimo ir mokslo ministeriją, kad būtų išdėstyti argumentai, kodėl buvo priimtas toks sprendimas. Seimo nariui buvo raštu atsakyta, kad pagrindinės priežastys yra nedidelis atstumas iki Marijampolės, kurioje yra įsikūręs centras, taip pat minimas mažėjantis mokinių skaičius šioje įstaigoje. Susitikimo metu išsiaiškinta, kad mokinių Vilkaviškio skyriuje tikrai yra pakankamai, be to yra organizuojamas suaugusiųjų švietimas ir jų kvalifikacijos kėlimas. Šiuo metu Vilkaviškio skyriuje mokosi kiek daugiau nei pusantro šimto mokinių.

Argumentas dėl atstumo įstaigos bendruomenei taip pat atrodė neįtikėtinas. Pasak jų, uždarius šią įstaigą dalis mokinių tikrai nesiryžtų mokslus tęsti Marijampolėje arba Kudirkos Naumiestyje, nes jiems ir dabar sudėtinga atvykti iš kito rajono galo, pavyzdžiui, iš Vištyčio ar Gražiškių.

Susitikime dalyvavusi Marijampolės apskrities teritorinės darbo biržos Vilkaviškio skyriaus vedėja R. Besasparienė teigė, kad Vilkaviškio skyrius būtinai turi išlikti, nes jis reikalingas ne tik čia besimokantiems mokiniams, bet ir darbdaviams. Pasak jos, beveik 100 proc. baigusiųjų Vilkaviškio skyrių iš karto gauna darbą, darbdaviai nuolat ieško kvalifikuotų darbininkų ir kreipiasi į šią mokymo įstaigą. Be to, labai svarbus ir suaugusiųjų švietimas. R. Besasparienė akcentavo, kad Vilkaviškio rajono savivaldybėje yra skatinamas mokymosi visą gyvenimą principas, leidžiantis darbuotojams nuolat kelti savo kvalifikaciją, o MPRC Vilkaviškio skyrius yra ta įstaiga, kurioje darbuotojai gali pasiekti šį tikslą ir gauti norimą darbą.

Susitikime dalyvavęs Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis stebėjosi, kad apie tokius svarbius sprendimus savivalda buvo informuota labai vėlai, kai jau nieko padaryti nebuvo galima ir, kad niekas nepasidomėjo, ar ši įstaiga yra reikalinga rajonui. Savivaldybės vadovų nuomone, ši įstaiga turi išlikti ir funkcionuoti, tad prireikus bus priimami reikalingi sprendimai, kad skyrius nebūtų uždarytas. Be to, ir iki šio susitikimo jau buvo kelis kartus raštu kreiptasi ir į pačią Švietimo ir mokslo ministeriją su prašymu persvarstyti priimtą sprendimą.

Seimo narys A. Butkevičius pažadėjo padaryti viską, kas jo galiose, kad priimtas sprendimas būtų peržiūrėtas ir bandyti derėtis, kad MPRC Vilkaviškio skyriui būtų leista komplektuoti naujas klases.

Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas