„Aukso paukštė“ – „Pynės“ kolektyvui ir vadovei

Lietuvos nacionalinio kultūros centro choreografijos poskyrio nominacijų skyrimo komisija geriausia 2016 metų liaudiškų šokių grupe pripažino Šakių kultūros centro liaudiškų šokių grupę „PYNĖ“, o jos vadovę Vitaliją Venienę– geriausia vadove. Garbingas apdovanojimas kolektyvui ir jo vadovei įteiktas Kovo 11-ąją, Šakių „Varpo“ mokykloje vykusio renginio, skirto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, metu.

Kolektyvą garbingo apdovanojimo proga sveikino savivaldybės tarybos narys, l. e. savivaldybės mero pareigas Juozas Puodžiukaitis, mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis, Seimo narys Mindaugas Bastys, Šakių kultūros centro direktorius Raimundas Januševičius, savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, kolegos, šokėjų tėvai ir kt. Šventės dalyviai gėrėjosi „Pynės“ ir Girėnų kolektyvo šokiais.

„Pynės“ šokėjai savo pasirodymais ir aukštais pasiekimais jie jau dvi dešimtis metų garsina Šakių rajoną. Šokių grupės „Pynė“ veikla prasidėjo nuo 1996 metų, kuomet pirmuosius šokio abėcėlės puslapius ėmė versti 20 mažų šokėjėlių. Kas 4 metai šokėjų gretas papildydavo vis naujos šokėjų grupės, dabar kolektyvų narių skaičius išaugo iki 60, o koncertų skaičius iki kelių šimtų, žiūrovams parodyta per 140 šokių. Kolektyve šoko penkios moksleivių kartos- trys kartos šokėjų jau palikę kolektyvą, šiuo metu „Pynėje“ šoka jaunuolių, jaunių ir jaunučių grupės.

„Pynė“ jau atšventė ir 20-ies metų kūrybinio darbo jubiliejų. Sklaidydami istorijos puslapius randame įvairių išgyvenimų ir įspūdžių. Čia būta džiaugsmingų šypsenų, nuovargio ašarų, skambaus juoko ir liūdesio. Nepaisant įvairių vingių kolektyvą jungia stipri šokio dvasia, kuri nejučia mokė šokėjus nepasiduoti, tobulėti ir palaikyti vienas kitą. Šokėjų repertuare ne tik lietuvių liaudies ir šalies choreografų sukurti šokiai, bet ir latvių, lenkų, rusų tautų šokiai.

„Pynė“ pripažinta geriausiu 2004 metų Šakių rajono kolektyvu ir apdovanota „Aitvaro“ nominacija.

Kolektyvas 1998 m., 2003 m., 2005 m., 2007 m., 2009 m., 2012 m., 2014 m., 2016 m. Lietuvos dainų ir šokių švenčių bei respublikinių Moksleivių švenčių dalyvis.

Du kartus (2005 m.) dalyvavo televizijos laidoje „Gero ūpo“. Taip pat yra 2000 m., 2002 m., 2004 m., 2009 m., 2016 m. Rusijos Federacijos Kaliningrado srities Krasnoznamensko, Gusevo ir Kaliningrado miestų kultūros dienų dalyvė.

2016 metais „Pynės“ jaunimo ir jaunuolių grupės buvo pakviesti filmuotis lietuviškame filme „Patriotai“. Šokėjai įgijo naujos patirties ir turėjo galimybę dirbti su profesionaliais aktoriais.

Su savo koncertinėmis programomis dalyvauta tarptautiniuose festivaliuose Turkijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Vengrijoje.

„Pynė“ vykdė ir dalyvavo daugelyje tarptautinių projektų.

Nuo 2000 metų „Pynė“ dalyvauja visuose respublikinio liaudiškų šokių konkurso „Aguonėlė“ turuose. 2008 m., 2012 m. respublikiniame vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių konkurse „Aguonėlė“ „Pynės“ jaunuoliai laimėjo pirmąsias vietas, jaunučiai –II vietos nugalėtojai. 2016 metų Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių konkursinio festivalio „Aguonėlė“ nacionaliniame ture- I laipsnio diplomas jaunuolių grupei ir III laipsnio diplomas jaunių grupei. Jaunuoliai taip pat buvo apdovanoti I laipsnio diplomu už išraiškingiausiai atliktą šokį „Folklorinių šokių siuita“.

 

Šakių r. savivaldybės inf.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE