Obuolius mesti į komunalinių atliekų konteinerius draudžiama

Ši vasara džiugina sodų gėrybių gausa. Tačiau netinkami naudojimui krituoliai kelia susirūpinimą atliekų tvarkytojams: maišų maišai obuolių ir kitų žaliųjų atliekų atsiduria komunalinių atliekų konteineriuose, ten karštą vasarą greitai pūva, išskiria  aplinką teršiančius skysčius, skleidžia dvoką. Gyventojai skuba kaltinti atliekų tvarkytojus, kad blogai prižiūrimi atliekų konteineriai, jie greitai perpildomi, netelpančios  atliekos kraunamos į krūvas šalia konteinerių aikštelių. Tokie nusiskundimai dažnai pasiekia ir Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrą.

„Žaliąsias ir kitas biologiškai skaidžias atliekas mesti į komunalinių atliekų konteinerius draudžia Atliekų tvarkymo taisyklės, – sako Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Bagušinskas. – Todėl taisyklių nepažeidinėjantys atliekų tvarkytojai į komunalinių atliekų konteinerius negali mesti nei obuolių, nei nupjautos žolės, išravėtų piktžolių, sugrėbstytų lapų ir kitų žaliųjų atliekų“.

Direktorius priminė, kad už taisyklių nesilaikymą yra numatyta administracinė atsakomybė, skiriamos baudos. Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras neseniai įsigijo keletą vaizdo  fiksavimo įrenginių, kurie skirti užfiksuoti Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimams.

„Norime priminti, kad pagal Atliekų tvarkymo taisykles žaliąsias atliekas atliekų turėtojai  privalo atskirti jų susidarymo vietoje (tai yra – savo valdoje),  ir jas kompostuoti, – teigia A.Bagušinskas -. Apskrities gyventojams Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras yra išdalinęs 14 000 kompostavimo dėžių.   Jeigu žaliosios atliekos, tarp jų ir obuoliai, nekompostuojami, gyventojams siūlome jas pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles, kurios yra visose savivaldybėse. Marijampolės žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė yra prie regioninio sąvartyno, Uosinės kaime. Aikštelėse žaliosios atliekos tvarkyti priimamos nemokamai“.

Iki 200 kg žaliųjų smulkios frakcijos (iki 30 cm) atliekų iš gyventojų priima ir didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė Vokiečių g., Marijampolėje. Sukaupiantys didelius kiekius žaliųjų atliekų gyventojai gali užsisakyti papildomą paslaugą – žaliųjų atliekų surinkimą ir išvežimą. Ją už papildomą mokestį teikia bendrovės „Ecoservice“ ir „Marijampolės švara“. Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro kontrolieriai kartu su savivaldybių administracijų atstovais, seniūnais, seniūnaičiais artimiausiu metu pradės sustiprintą konteinerių kontrolę. Kadangi pagal sutartį atliekas surenkančios bendrovės „Ecoservice“ darbuotojai privalo neaptarnauti komunalinių atliekų konteinerių, kuriuose yra žaliųjų atliekų, bus sustiprinti reikalavimai ir atliekų surinkimo operatoriams. Jeigu komunalinių atliekų konteineriuose bus rasta žaliųjų atliekų, jie privalės šių konteinerių neaptarnauti, apie nustatytus Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus pranešti Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro kontrolieriams. Išrūšiuoti atliekas ir iš konteinerių pašalinti žaliąsias atliekas privalės patys atliekų turėtojai, jie privalės išsiplauti ir užterštus  konteinerius.

A.Bagušinskas sako, kad itin daug pažeidimų dėl žaliųjų atliekų tvarkymo kontrolieriai nustato sodų bendrijose, kur kai kurie sodininkai beveik visiškai nerūšiuoja atliekų, į komunalinių atliekų konteinerius meta nerūšiuotas  mišrias atliekas, į konteinerius keliauja ne tik žaliosios atliekos, kurių ten mesti nevalia, bet ir antrinės žaliavos, kurioms yra skirti specialūs konteineriai.

Jis primena, kad didelių gabaritų atliekas – senus baldus, santechnikos įrangą, tekstilės atliekas ir statybų griovimo laužą – taip pat  privaloma pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, kur šios atliekos iš gyventojų priimamos nemokamai.

 UAB “Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras” informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE