Alytus – Lietuvos lankininkų sostinė?

„Ar pamenate pažadą, kurį išsakėme prieš trejus metus per pirmąsias „Best in Lithuania“ varžybas Alytuje, kad Alytus taps Lietuvos lankininkų sostine?“ – , klausia klubo „Žaliasis lankas“ steigėja Inga Kizeliauskaitė, – „manau kad jo ištesėjimas jau visai nebetoli“.
Šį savaitgalį, rugsėjo 19 dieną, Alytuje vyko dar vienos tarptautinės aukšto rango, paskutiniosios Lietuvos lankininkų federacijos lauko sezono varžybos – Viktoro Černiausko atminimo taurė. Tradiciškai šios varžybos būdavo organizuojamos Vilniuje, tačiau šiemet Vilnius dėl techninių kliūčių šių varžybų organizuoti negalėjo ir jos persikėlė į Alytų.
Klubo steigėjai bei treneriai džiaugėsi, kad šioms varžyboms buvo pasirinktas Alytus, nes tai parodo, kad visos tiek šiais, tiek ankstesniais metais dėtos pastangos į aukšto lygio varžybų organizavimą nenuėjo veltui ir Lietuvos lankininkų federacija jau vertina Alytaus klubą, kaip galintį organizuoti dideles ir atsakingas varžybas. Taip pat labai smagu, kad tokį pat pasitikėjimą pavyko užsitarnauti ir iš dalyvių, kurių šįkart netrūko nei iš Lietuvos nei iš užsienio. Jų susirinko net 78 (beveik tiek pat kiek į Lietuvos čempionatą).
Nors pati I. Kizeliauskaitė, kuri vos prieš savaitę Estijoje pagerino dar vieną Lietuvos rekordą ir nedalyvavo, nei „Žaliojo lanko“ klubo dalyvių, nei aukštų rezultatų netrūko. Iš viso varžybose dalyvavo net 15 klubo narių, kurie pagerino vieną šalies rekordą (Algimantas Vileikis – naujas Lietuvos senjorų paprastųjų lankų rekordas), iškovojo du aukso medalius (Aurimas Alesius – olimpinių lankų jaunių grupė ir paprastųjų lankų komanda (Rolandas Baranauskas, Algimantas Vileikis ir Stasys Svetlauskas)), vieną sidabro medalį (paprastųjų lankų jaunimo komanda – Dominykas Jančiukas, Arnas Jančiukas ir Dovydas Vėsa) bei vieną bronzos medalį (Dominykas Jančiukas – paprastųjų lankų jaunimo grupė). Bendroje įskaitoje Alytus užėmė antrąją vietą pagal Lietuvos taurės taškus, nusileisdamas tik Vilniui.
Nors šios varžybos ir pasibaigė visiškoje tamsoje, o kai kurių dalyvių dar laukė ilgas kelias namo, šį kartą prie varžybų organizatorių prisidėjusi Inga teigė sulaukusi itin gerų atsiliepimų apie renginį tiek iš Baltarusijos, tiek iš Latvijos, tiek iš Lietuvos sportininkų bei Lietuvos lankininkų federacijos atstovų. Jos teigimu klubas „Žaliasis lankas“ nežada užmigti ant laurų – ateities planuose visdar apstu nesibaigiančių idėjų apie šaudymo iš lanko sporto šakos plėtrą bei Alytaus miesto, kaip lankininkų sostinės vardo garsinimą.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE