Apdovanoti 2017 metų Kalėdinės puošybos konkurso nugalėtojai

Vilkaviškio rajono savivaldybėje apdovanoti 2017 metų Kalėdinės puošybos konkurso nugalėtojai. Gyventojai Vilkaviškio rajono savivaldybės oficialiame puslapyje „Facebook“ socialiniame tinkle balsuodami už labiausiai patikusias kalėdinių eglaičių nuotraukas išrinko du trečiosios vietos, du antrosios vietos ir vieną pirmosios vietos laimėtoją. Papildomą prizą tradiciškai skyrė „Santakos“ laikraščio redakcija.

Iki gruodžio 23 dienos organizatoriai iš Vilkaviškio rajono gyventojų laukė fotografijų, kuriose buvo užfiksuotos jų sukurtos kalėdinės eksterjero (tokios, kurias galima pamatyti iš gatvės ar kiemo) dekoracijos, kuriose dominuotų kalėdinė eglutė. Užfiksuoti puošybos elementai turėjo būti fotografijos autoriaus privačioje valdoje (kieme, namuose) arba darbovietėje (įstaigoje, įmonėje ar jos teritorijoje).

Konkurso nugalėtojus rinko patys gyventojai, tiksliau socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai, nes visos konkursui pateiktos fotografijos buvo skelbiamos Vilkaviškio rajono savivaldybės „Facebook“ paskyroje. Konkursui pateiktas fotografijas vertino Vilkaviškio rajono savivaldybės „Facebook“ paskyros lankytojai. Jie balsavimo metu atiduodavo savo balsą („Patinka“ / angl. „Like“) už, jo nuomone, geriausią fotografiją. Pasibaigus balsavimui, fotografijos buvo reitinguojamos pagal surinktų „Patinka“ (angl. „Like“) skaičių.

Organizatorius maloniai nustebino krašto žmonių, bendruomenių, organizacijų išradingumas ir kūrybiškumas. Konkurso dėka jų sukurtą šventinį grožį pamatė ne tik aplinkiniai gyventojai, bet ir didelė dalis plačios visuomenės. Kai kurios atsiųstos nuotraukos patraukė Lietuvoje garsių žmonių dėmesį, kraštiečių sukurtomis puošmenomis žavėjosi ir užsienio „Facebook“ vartotojai. Dažnas pamatęs nuotrauką socialiniame tinkle nuvyko apžiūrėti dalyvių sukurtų puošmenų gyvai.

Vis dėlto gaila, kad šiais metais sulaukta ne tiek ir daug dalyvių. Organizatoriai tikėjosi, kad sulauks daugiau privačių iniciatyvų, kad dalyvaus rajono verslo įmonės, tačiau konkurse dalyvauti panoro tik 15 dalyvių. Kaip teigė puošybos konkurso organizatoriai, kalėdiniu laikotarpiu važinėjant po rajoną buvo galima pamatyti daug gražiai ir išradingai pasipuošusių teritorijų ar net ištisų gatvių.

Organizatoriai pripažino, kad vykdant konkursą šiemet taip pat neišvengta klaidų ir rengiant Konkurso taisykles buvo ne apie viską pagalvota. Pasak jų, smagu, kad dalyvių siųstas nuotraukas palaikė užsieniečiai, tačiau įžvelgta, kad tai buvo daroma ne visai sąžiningai. Žinant šiuolaikines technologijas ir jų beribes galimybes, komisijai kilo įtarimų, kad kai kurie konkurso dalyviai ne visai sąžiningai rinko balsus ir, pasinaudodami kompiuterinėmis programėlėmis, gaudavo po kelis šimtus balsų, kurie atsirasdavo per neįtikėtinai trumpą laiką iš užsienyje gyvenančių socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų. Pagrindinis šio konkurso tikslas buvo paskatinti Savivaldybės gyventojų poreikį puošti savo aplinką kalėdinių švenčių laikotarpiu, atskleisti savo meninius ir kūrybinius sugebėjimus, o ne skatinti konkurenciją. Todėl komisija nusprendė anuliuoti visų užsienietiškų vartotojų balsus ir skaičiuoti tik balsus iš lietuviškų „Facebook“ paskyrų.

Surinktų „Patinka“ paspaudimų skaičius lėmė, kad konkurso nugalėtoja tapo Kybartų vaikų globos namų kalėdinės dekoracijos fotografija, kuri surinko 712 balsų. Įstaigos globotinių, darbuotojų ir pagalbininkų pastangomis bei išmone sukurtoje vitrinos kompozicijoje svarbiausias akcentas skirtas eglutei ir pūgai lange. Kuriant kompoziciją norėta pavaizduoti tikrą vaikystės prisiminimų langą, pro kurį matosi pasakiška žiema, todėl panaudota labai daug eglišakių, šviečiančių žibintų ir net sukurta kartas nuo karto lange kylanti sniego pūga.

Nuotr. viršuje: Pirmosios vietos laimėtojų Kybartų vaikų globos namų vitrina

Nuotr. apačioje: Mero padėką atsiėmė Kybartų vaikų globos namų atstovės

Dvi antrąsias vietas laimėjo Karklinių kaimo bendruomenė (421 balsas) ir Virbalio kultūros centro (288 balsai) atsiųstos eglučių nuotraukos.

Nuotr. viršuje: II vietos nugalėtoja – Karklinių kaimo bendruomenės eglutės fotografija

Nuotr. apačioje: Mero padėką atsiėmė Karklinių kaimo bendruomenės pirmininkė Jolita Tekorienė

Nuotr. apačioje: II vietos nugalėtojų – Virbalio kultūros namų – eglutė

Dvi trečiąsias vietas laimėjo Virginija Brazaitienė, gyvenanti Pajevonyje (212 balsai) bei Vilkaviškio lopšelis-darželis „Buratinas“ (192 balsai).

Nuotr. III vietos laimėtojos V. Brazaitienės eglutė

Nuotr. V. Brazaitienė Savivaldybės mero padėką atsiėmė kartu su vyru

Nuotr. III vietos nugalėtojai – Vilkaviškio lopšelio-darželio „Buratinas“ atsiųsta eglutės nuotrauka

Nuotr. Savivaldybės mero padėką atsiėmė Vilkaviškio lopšelio-darželio „Buratinas“ atstovės

Geriausiems paskatinti Savivaldybės administracija skyrė 400 Eur prizinį fondą: konkurso pirmosios vietos nugalėtojams skirta 130 Eur, dviem antrosios vietos laimėtojams – po 90 Eur, už dvi trečiąsias vietas įteikta po 45 Eur.

Nuolatinis konkurso organizatorių partnerė – „Santakos“ laikraščio redakcija – kaip ir kiekvienais metais įsteigė savo prizą. Šiemet partnerių nominacija ir piniginis prizas už visos bendruomenės gyventojų pastangomis sukurtą įspūdingą kalėdinę eglę paskirtas Klausučių seniūnijai ir šios gyvenvietės bendruomenei. Išskirtinė Klausučių eglutė sudėliota iš 35 metalinių burbulų, aptrauktų žaliu plastikiniu tinkleliu. Jie dar apsukti baltos spalvos LED lemputėmis, iš kurių kas dešimta mirksi mėlynai. Iš viso panaudota 1180 metrų girliandų ir 15 700 LED lempučių.

Nuotr. Klausučių gyvenvietės puošmena – Kalėdinė eglutė

Nuotr. Konkurso partnerio – „Santakos“ laikraščio redakcijos įsteigtą prizą ir Savivaldybės mero padėką atsiėmė Klausučių seniūnijos seniūnė Gema Skystimienė ir Klausučių bendruomenės pirmininkas Ramūnas Puodžiūnas

Kaip pasakojo prizą įteikusi „Santakos“ laikraščio redaktorės pavaduotoja Laima Vabalienė, Klausučių eglutė yra puikus bendruomeniškumo pavyzdys. Eglutę gamino gausus būrys žmonių: vietos ūkininkai virino burbulus, seniūnijos darbuotojai juos nudažė, bendruomenės tarybos moterys ir aktyvus Klausučių jaunimas bei seniūnijos kolektyvas pritvirtino lempučių girliandas. Klausučių eglutė ne tik sužavėjo mūsų rajono gyventojus, bet patraukė visos Lietuvos gyventojų dėmesį ir buvo išrinkta tarp gražiausių Lietuvos kalėdinių eglių. Nacionalinio naujienų portalo „Delfi“ skaitytojai paskelbtuose rinkimuose Klausučių eglutei skyrė net 4 vietą.

2017 metų Kalėdinės puošybos konkurso laimėtojus Savivaldybėje pagerbė ir padėkas bei gėlių žiedus jiems įteikė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Meras dėkojo visiems konkurso laimėtojams už išskirtinį rajono puošimą, pasidžiaugė, kad gyventojams vis labiau rūpi aplinkos grožis, kad žmonės vieni kitus užkrečia geraisiais pavyzdžiais, yra iniciatyvūs ir labai kūrybingi.

„Pats stengiausi apvažiuoti visas seniūnijas ir pasigrožėti kalėdinėmis puošmenomis. Buvau nustebintas, kokie išradingi yra mūsų rajono žmonės. Tai negali būti nebestebėta, todėl tariu nuoširdų ačiū visiems, kurie šventiniu laikotarpiu kūrė grožį ne tik sau, bet ir aplinkiniams,“ – sakė rajono vadovas. Taip pat konkurso nugalėtojus Meras paskatino nesustoti, kurti idėjas kitiems metams ir palinkėjo jiems toliau būti išskirtiniais, nes jų sukuriamas grožis yra neįkainojamas ir verčia pasitempti visus aplinkinius.

Komisijos pirmininkas Artūras Blauzdžiūnas taip pat negailėjo gražių žodžių konkurso dalyviams. „Kaip ir kasmet, norėta pasidžiaugti tuo, kad mūsų rajonas šventiniu laikotarpiu tampa vis gražesnis ir šviesesnis, vis daugiau žmonių kuria bendrą šventės nuotaiką ir atmosferą, dažnai į aplinkos puošimo procesą įsitraukia visi šeimos, bendruomenės nariai. Tai teikia daug džiaugsmo ne tik aplinkinių akiai, bet ir širdžiai. Suprantame, kad buvo labai sunku išrinkti nugalėtojus, nes kiekvienas iš dalyvavusių konkurse yra vertas prizo,“ – sakė A. Blauzdžiūnas.

Šventiniame susitikime ne tik pagerbti konkurso nugalėtojai, bet ir nuoširdžiai padėkota UAB „Vilkaviškio komunalinis ūkis“ kolektyvui, kurie praėjusių metų žiemos šventėms išskirtinai papuošė Vilkaviškio miestą. Už išradingą aplinkos puošimą ir šventinės nuotaikos kūrimą Vilkaviškio mieste Savivaldybės meras A. Neiberka jiems įteikė padėkos raštą.

Bendrai nuotraukai sustojo visi apdovanojimų dalyviai. Iš kairės: III vietos laimėtoja pajevonietė Virginija Brazaitienė su vyru, UAB „Vilkaviškio komunalinis ūkis“ direktorius Valentinas Gražulis ir šios įmonės apželdintoja, technikė-konsultantė Snieguolė Žiburytė, Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, I vietos laimėtojų  Kybartų vaikų globos namų atstovės  –  l. e. direktorės pareigas Aistė Brazauskienė, Laisvalaikio užimtumo specialistė Neringa Kanclerė, III vietos laimėtojų Vilkaviškio lopšelio-darželio „Buratinas“ atstovės – Meninio ugdymo pedagogė Sandra Jakubauskienė ir direktorė Danutė Žilinskienė, „Santakos“ prizo laimėtojai – Klausučių seniūnijos seniūnė Gema Skystimienė ir Klausučių bendruomenės pirmininkas Ramūnas Puodžiūnas, II vietos laimėtojų – Karklinių kaimo bendruomenės pirmininkė Jolita Tekorienė

 

Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.