Apklausos duomenimis, Marijampolės apygardoje į priekį stipriai veržiasi vienas kandidatas

Naujienų portalo „Sūduvos gidas“ apklausoje daugiau nei pusę visų balsų susižėrė vienas Marijampolės apygardos kandidatas. Tiesa, buvo ir tokių, už kuriuos sakėsi balsuoti pasiryžę vos keletas marijampoliečių.

„Sūduvos gidas“ kiekvieną savaitę savo skaitytojų iš skirtingų Sūduvos regiono rinkiminių apygardų klausia už kurį iš vienmandatininkų kandidatų jie planuoja balsuoti artėjančiuose LR Seimo rinkimuose. Praėjusi savaitė buvo skirta pasisakyti Marijampolės rinkiminės apygardos gyventojams. Čia užvirė nuožmi kova – nebuvo apsieita ir be bandymo klastoti balsus, kai už porą kandidatų buvo neleistinai atiduota tūkstančiai balsų per kelias sekundes iš keleto kompiuterių. Tiesa, tokius balsus, siekiant sąžiningų rezultatų, teko panaikinti.

Nepaisant visų iškilusių kliūčių, gyventojai buvo aktyvūs, o mes dabar jau turime balsavimo rezultatus ir galime jais dalinti su savo skaitytojais.

Marijampolės rinkiminėje apygardoje daugiau nei pusę internautų balsų surinko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų iškeltas kandidatas Dainius Gaižauskas. Už jį pasisakė 51 proc. portalo skaitytojų. Antrąją vietą užėmė Tadas Račius, rinkimuose atstovaujantis Darbo partiją. Jį palaikė beveik 17 proc. balsavusiųjų. Trečiasis, su 13 proc. balsų apklausoje liko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Andrius Vyšniauskas. Nuo jo daugiau nei dvigubai atsiliko Irena Lunskienė. Už Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė apklausoje pasisakė kiek daugiau nei 6 proc. žmonių.

Susumavus visus balsus, penktas pagal gautų balsų skaičių liko Algis Krupavičius, atstovaujantis Partiją Lietuva – visų, kuriam atiteko beveik 3 proc. apklausoje dalyvavusių marijampoliečių balsų. Tuo tarpu, kas artėjančiuose rinkimuose planuoja balsuoti už Laisvės partijos kandidatą Marių Čeponį, pasisakė 2 proc. apklausoje savo nuomonę išreiškusių balsų. Vos keliais balsai nuo pastarojo atsiliko Krikščionių sąjungos atstovas Gediminas Akelaitis, už jį balsuoti planuoja 1,8 proc. apklaustųjų. 1 proc. apklausos dalyvių teigia savo balsą atiduosiantys Arūnui Sakalauskui, kuris į rinkimus žengia su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiu.

Už likusius tris kandidatus marijampoliečiai balsavo vangiai. Visi jie surinko mažiau nei po 1 proc. apklausos dalyvių balsų. Štai, už Centro partijos „Gerovės Lietuva“ atstovą Gintarą Skamaročių balsuoti planuoja 0,7 proc. apklaustųjų, Vincą Ramutį Gudaitį, Nacionalinio susivienijimo kandidatą – 0,4 proc. žmonių, o Valdą Lukoševičių, atstovaujantį Lietuvos socialdemokratų darbo partiją – 0,1 proc. portalo skaitytojų.

Tiesa, beveik 4 proc. „Sūduvos gido“ skaitytojų sakosi iki šiol neturintys nuomonės už ką balsuos ir nesirinko nė vieno kandidato.

 

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE