Apribota prekyba šalia Degučių prekyvietės Marijampolėje

Daugelis marijampoliečių, besilankančių Degučių turgavietėje tikriausiai žino, kad prekybininkai prekiauja ne tik pačioje turgavietėje, bet ir aplink ją esančiose vietose. Viena iš tokių vietų – K. Būgos g. Išties, ši gatvė pačių prekybininkų vadinama „prestižine“, nes dažnai pirkėjai ateina į turgų būtent šia gatve ir čia esantys prekybininkai juos pasitinka pirmieji.

Tokiu principu šioje gatvėje buvo prekiaujama kelis dešimtmečius, tačiau Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme „Dėl viešųjų prekybos (paslaugų teikimo) vietų nustatymo“ tokia gatvė neminima, vadinasi joje prekiauti yra neteisėta. Minėtame dokumente yra surašytos visos vietos, kuriose galima vykdyti prekybą, ir produkcijos rūšys, kurią galima pardavinėti. Turguje prekybos vietas ir leidimus išduoda turgaus savininkas turgavietės valdytojas, o visose kitose vietose prekiauti galima tik tam tikrose numatytose vietose ir gavus leidimą iš savivaldybės administracijos.

Į šią situaciją, po savivaldybės administracijoje vykusios reformos naujai sukurto Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas, Paulius Čeponas sureagavo griežtai: „Mūsų pareiga yra užtikrinti viešąją tvarką Marijampolėje, todėl gilinamės į problemas ir stengiamės jas spręsti. Šiuo atveju vykdėme turgaviečių patikrą – tikrinome leidimus ir vietas, kuriose prekiauta. K. Būgos g. prekeiviai neturėjo leidimų, nes ji nėra įtraukta į leidžiamų prekiauti vietų sąrašą, todėl jiems ten prekiauti buvo griežtai uždrausta, o prekiaujantiems be leidimų buvo paskirtos administracinės nuobaudos. Žinoma, savivaldybės vadovybė skatina prekybą savo išaugina produkcija, todėl radome kompromisą – prekybininkams, prekiaujantiems savo išauginta žemės ūkio produkcija iš autotransporto priemonių, buvo pasiūlyta laikinai persikelti į automobilių stovėjimo aikštelę, esančią greta Degučių turgavietės, o kitų prekių pardavėjams – persikelti į Degučių turgavietės teritoriją“.

P. Čeponas patikino, kad patikros vykdomos nuolatos, o nesilaikantiems tvarkos, bus skiriamos administracinės nuobaudos.

Marijampolės sav. informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas