Ar žinote apie galimybę pasinaudoti duomenų bazėmis?

Mieli studentai, pasitikime mokslo metus kartu. Primename, kad Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje galite nemokamai pasinaudoti prieiga prie prenumeruojamų lietuviškų ir užsienio duomenų bazių.
„Infolex“ – Lietuvos teisinė duomenų bazė, kurioje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika. Čia galima atlikti Lietuvos Respublikos (toliau – LR) valstybės institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat su Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt. Prisijungimas prie „Infolex“ įmanomas tik bibliotekoje adresu www.infolex.lt.
EBSCOhost – sudaro įvairios visatekstės ir bibliografinės periodinių leidinių straipsnių duomenų bazės socialinių, humanitarinių, medicinos ir technikos mokslų klausimais.
Naujiena: EBSCO Publishing ką tik papildyta 2 duomenų bazėmis: Teather Referente Center ir GreenFILE. Visateksčius leidinius galima skaityti keliais formatais: PDF, HTML, XML. Bazėje yra elektroniniai vertėjai, verčiantys straipsnius į vokiečių, prancūzų, ispanų kalbas. Duomenų baze galima naudotis viešojoje bibliotekoje adresu: http://search.ebscohost.com. Pageidaujantiems naudotis namuose, suteikiami individualūs slaptažodžiai.
Duomenų bazėje NAXOS Music Library pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai, kompozitorių ir atlikėjų biografijos, muzikos terminų žodynas, daugiau nei 700 operų apžvalgos ir libretai bei kita informacija. NAXOS Music Library yra gerokai daugiau nei milijonas garso takelių – šis kiekis atitinka daugiau nei 96 000 kompaktinių plokštelių. Paiešką galima atlikti pagal kompozitorių, atlikėją, žanrą ar kūrinių pavadinimus; teminę pagal raktažodį arba išplėstinę paiešką su iki 11 sujungtų paieškos kriterijų. Duomenų bazėje pateikiama teorinė medžiaga su muzikiniais pavyzdžiais interaktyviems muzikos kursams Australijoje, Kanadoje, Airijoje, Korėjoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV (Study Area). Vartotojai gali kurti asmeninius grojaraščius arba pasinaudoti jau sudarytais teminiais sąrašais (Playlists). Vaikams skirtoje skiltyje (Junior Section) patraukliai pristatomas klasikinės muzikos pasaulis mažiems vaikams. Vaikai gali klausytis audio knygų „Klasikinės muzikos istorija“. Taip pat sužinoti įdomių faktų apie didžiuosius kompozitorius, orkestro instrumentus, ir net, kaip skaityti muziką. Duomenų bazės puslapis: http://www.naxosmusiclibrary.com.

Birutė Juškienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Bibliografijos ir informacijos skyriaus bibliografė

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas