Atsigavimas po krūtų pakėlimo operacijos: ką daryti ir ko ne?

Žinojimas, ko tikėtis po krūtų pakėlimo, taip pat supratimas, kad operacijos ir atsigavimo patirtis yra labai individuali, padeda geriau pasiruošti. Iškilus bet kokiems klausimams prieš procedūrą arba po jos svarbu drąsiai komunikuoti su operuojančiu specialistu, kuris gali suteikti daugiau tikslios informacijos. Šiame straipsnyje plačiau aptarsime, ką daryti ir ko ne, kad atsigavimas po krūtų pakėlimo būtų lengvesnis.

1. Nepersistenkite ir skirkite pakankamai laiko atsigavimui

Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį reikėtų daryti, tai atsipalaiduoti ir leisti savo kūnui išgyti. Paprastai, kuo daugiau ilsimasi per pirmąsias dvi savaites, tuo gijimo procesas būna greitesnis. Šiuo laikotarpiu negalima sunkiai ir intensyviai sportuoti. Būtina įsiklausyti į savo kūną ir nepersistengti, nes kitu atveju galima pakenkti operacijos rezultatams.

Palaipsniui didinkite fizinį aktyvumą, tačiau prieš tai pasitarkite su gydytoju. Įvertinęs jūsų būklę, specialistas pasakys, ar esate tam pasirengę. Treniruotės metu pajutus skausmą, reikėtų nedelsiant ją baigti ir pasikonsultuoti su gydytoju.

2. Neignoruokite skausmo ir pykinimo

Krūtų pakėlimas pakankamai glaudžiai susijęs su tokiais simptomais kaip pykinimas ir skausmas. Tinkamai su jais susitvarkius, atsigavimas būna sklandesnis. Todėl visada pasikonsultuokite su savo chirurgu, kad sužinotumėte būtent jums skirtas rekomendacijas. Stiprus skausmas ir pykinimas gali būti vienas iš įspėjamųjų ženklų, kad reikia kuo skubiau kreiptis į specialistus.

3. Laikykitės gydytojo rekomendacijų

Priklausomai nuo individualios situacijos, jums bus padarytas didesnis arba mažesnis pjūvis, kurį reikės prižiūrėti. Pirmąją savaitę po operacijos lieka tie patys tvarsčiai. Vėliau jie yra pakeičiami, įvertinama žaizdų būklė. Specialistai paaiškina, kaip jas prižiūrėti patiems, kad gijimo procesas būtų kuo sklandesnis, o rezultatai – kuo geresni.

4. Nedėvėkite įprastos liemenėlės

Kurį laiką po operacijos reikia nešioti specialią liemenėlę, kuri tinkamai prilaiko krūtinę ir padeda pagreitinti gijimo procesą. Tai rekomenduojama daryti maždaug 12 savaičių po procedūros. Ypatingomis progomis, kai norima pasiruošti, galima dėvėti įprastą liemenėlę, tačiau svarbu, kad ji tinkamai prilaikytų krūtinę ir nebūtų pernelyg suveržta. Kaip ir kitais atvejais, prieš tai reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

5. Subalansuotai maitinkitės ir gerkite daug vandens

Mityba yra nepaprastai svarbi norint paspartinti atsigavimo po operacijos ir gijimo procesą. Šiuo laikotarpiu būtina vartoti daug skysčių. Esant poreikiui, specialistas gali parekomenduoti tam tikrų maisto papildų, pavyzdžiui, mineralų ir vitaminų, kurie padėtų organizmui greičiau atsigauti.

Jūsų netenkina dabartinė krūtų išvaizda, todėl jau kurį laiką svarstote galimybę atlikti jų pakėlimo operaciją? Tuomet nedvejodamos pasiryžkite pokyčiams. Ilgametę patirtį sukaupę plastikos chirurgai padės jums susikurti figūrą, apie kurią jau seniai svajojate. Atlikus krūtų pakėlimą galima džiaugtis ne tik patrauklesne išvaizda, bet ir atsikratyti tam tikrų sveikatos problemų, fizinio bei psichologinio diskomforto, įgauti daugiau pasitikėjimo savimi.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE