Atšvaitai gali išgelbėti gyvybę

ATŠVAITAI – BŪTINYBĖ, TAI GALI IŠGELBĖTI JŪSŲ IR JŪSŲ VAIKŲ GYVYBĘ. Tamsiu paros metu gatvėse ir keliuose pėstiesiems ir dviratininkams yra itin pavojinga – jie vairuotojams yra tiesiog nematomi, jei yra apsirengę tamsiais drabužiais, nedėvi šviesą atspindinčios liemenės, neturi prisisegę atšvaito ar nesineša žibinto. Vakar tragiškai baigėsi dviratininko kelionė Vilkaviškio r. sav. teritorijoje – sužalotas vyras ligoninėje mirė. Jis prieš eismo įvykį vilkėjo tamsius rūbus (šviesą atspindinčios liemenės nevilkėjo), kitų šviesą atspindinčių priemonių su savimi neturėjo. Dviračio priekyje nebuvo baltos spalvos šviečiančio žibinto, o galinėje dalyje nebuvo šviečiančio raudonos spalvos žibinto (buvo uždėtas tik baltos spalvos atšvaitas ).

Policija nuolat vykdo prevencijos priemones, ypač daug dirba su vaikais, kad suformuotų įgūdžius dėvėti atšvaitus. Praėjusią savaitę Kelių policijos skyriaus pareigūnai ir “Amsis” lankėsi Marijampolės lopšelyje-darželyje “Vaivorykštė”. Vaikams buvo priminta, kaip saugiai pereiti gatvę laikantis KET reikalavimų, kokią įtaką eismo saugumui turi tamsiu paros metu naudojami atšvaitai. Pareigūnai pasakojo vaikams apie saugos diržų ir vaikiškų kėdučių būtinumą važiuojant automobiliu, paprašyta, kad primintų ir tėveliams apie saugos diržų naudojimą.

Vaikai demonstravo savo žinias apie atšvaitų naudojimą bei saugų elgesį gatvėje. Po renginio vaikams buvo padovanota šviesą atspindinčių atšvaitų, lankstinukų, knygelių. Visi norintys galėjo apžiūrėti policijos tarnybinį automobilį.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.