Atverti Antanavo koplyčios rūsiai

Gruodžio 1 d. Antanavo koplyčioje po šv. Mišių drauge su Marijampolės vyrų ansambliu „Sūduvietis“ ne tik pradėjome Adventinį laikotarpį bet ir pirmą kartą pakvietėme aplankyti Antanavo koplyčios rūsius. Čia atidarėme koplyčios rūsių muziejų. Šiuo renginiu baigėme 2019 metais įgyvendintą Lietuvos kultūros tarybos prie Kultūros ministerijos projektą „Tarptautinės Antaninės Antanave“.

Bendruomenė visada savo planuose turėjo idėja koplyčios rūsiuose įkurti muziejų, tačiau svajonėms įgyvendinti reikalingas finansavimas. Šį projektą finansavo Kultūros taryba prie Kultūros ministerijos ir Kazlų Rūdos savivaldybė. Pradėjome kurti muziejų įrengdami senųjų dvaro fotografijų ekspoziciją, eksponatus padovanojo vietos gyventojai. Bendruomenės planuose koplyčios rūsyje rengti istorines edukacijas ir supažindinti su dvaro istorija, čia gyvenusių žmonių veikla. Ji iš tiesų buvo labai įdomi ir turėjo įtakos ne tik mūsų krašto, bet ir Lietuvos ir net visos Augustavo vaivadijos istorijoje.

Maloniai kreipiamės į visus savo kraštiečius. Jeigu turite senųjų fotografijų arba norėtumėte padovanoti eksponatų mūsų muziejui, būsime labai dėkingi.

Dėkojame Marijampolės kultūros centro vyrų ansambliui „Sūduvietis“ už dalyvavimą renginyje. Tikime, kad ir kitais metais mūsų koplyčioje vyks įvairūs kameriniai renginiai bei įvairios parodos, edukacijos.

Antanavo bendruomenės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE