Augenijai Julei Kasparavičienei įteiktos Šakių garbės piliečio regalijos

Liepos 6 d. Valstybės dienos renginio metu Augenijai Julei Kasparevičienei buvo įteiktos Šakių garbės piliečio regalijos.

Lietuvos ir Šakių rajono savivaldybės kultūros ir visuomenės veikėja, asociacijos „Zanavykų seimelis“ pirmininkė, Lietuvių kalbos draugijos narė, Lietuvos kultūros kolegijos tarybos narė iki 2018 metų, Marijampolės apskrities regioninės kultūros tarybos narė, kasmetinių „Kalbos dienų“ organizatorė, klasikinės muzikos festivalio „Beatričės vasaros“, kitų Šakių rajono kultūrinių renginių sumanytoja, pradininkė. A. J. Kasparevičienė nuo 1994 iki 2018 metų buvo atsidavusi Šakių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjos pareigai – iniciatyvi, darbšti, savo srities profesionalė.

Mylima ir artima žmonėms, ji ne veltui dar 2011 metais gavo „Sūduvos krašto moters“ apdovanojimą, šiam titului nominuota už savo gyvenimo pašventimą kultūrai. 2016 metais Valstybinės kalbos komisijos ji apdovanota skulptūrėle „Sraigė“ už lietuvių kalbos puoselėjamąją veiklą Šakių rajono savivaldybėje, 2017 metais skirtas „Aitvaro“ apdovanojimas už nuopelnus Lietuvos kultūrai, 2019 m. už gimtosios kalbos puoselėjimą, dvasinių ir materialinių paminklų tautinės tapatybės simboliui – Žodžiui – statymą – Jono Augustaičio vardinė statulėlė „Raidė A“.

Pasak A. J. Kasparevičienės, kultūra – „tai ne tik nuėjimas į renginį ar knygos perskaitymas. Kultūra turi būti visur: ir elgesyje, ir šeimoje, ir visuomenėje“. Daugelis koncertų, plenerų, festivalių, miestelio švenčių neapsiėjo be A. J. Kasparevičienės žodžio, darbo indėlio ir pasišventimo – tai savam kraštui atsidavęs žmogus, ištikima kalbos saugotoja, kultūros paminklų sergėtoja ir dėl jų išsaugojimo kovojanti zanavykų krašto moteris, kurios meilė darbui ir pasišventimas kultūrai ne tik matomas, bet ir girdimas, vertinamas buvusių kolegų Lietuvoje ir savo krašto žmonių.

Lietuvos ir Šakių rajono savivaldybės kultūros ir visuomenės veikėja, asociacijos „Zanavykų seimelis“ pirmininkė, Lietuvių kalbos draugijos narė Augenija Julė Kasparavičienė ir Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis
Augenija Julė Kasparavičienė ir Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis / Šakių rajono savivaldybės nuotr.

Šakių rajono savivaldybės inf.

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE