„Baltijos perlą“ augina Kazlų Rūda

Kai dauguma moksleivių ir mokytojų su gegužio žiedų aromatu jau ima jausti ir būsimų atostogų kvapą, Kazlų Rūdo Rimvydo Žigaičio menų mokyklos 5 klasės klarneto specializacijos mokiniui Tadui Ruzveltui ir jo mokytojui Gintautui Puskunigiui atostogomis gegužę dar nekvepėjo. Jie gavo „paskutinės minutės“ kvietimą birželio 20-24 dienomis dalyvauti I tarptautiniame pianistų, stygininkų, pučiamųjų, mušamųjų instrumentalistų, fortepijoninių duetų ir kamerinių ansamblių konkurse-festivalyje „Baltijos perlai“, Klaipėdoje, S. Šimkaus konservatorijoje.

Konkurso tikslas – septynių Baltijos jūrą supančių valstybių Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Lenkijos, Vokietijos meno ir muzikinės kultūros sklaida, kultūrinio švietėjiško bendradarbiavimo galimybių plėtra, talentingo jaunimo skatinimas, pasidalijimas pedagogine metodine praktine patirtimi. Konkurso „Baltijos perlai“ pučiamųjų instrumentalistų vertinimo komisiją sudarė: pirmininkas – Olavi Kasemaa (Estija, Talinas), Vilmantas Bružas (Lietuva, Klaipėda), Mariusz Ciolko (Lenkija, Varšuva, Baltstogė), Natalia Kazimirovskaja (Švedija, Stokholmas), Petras Kunca (Lietuva, Vilnius), Vadim Voyler (Vokietija, Badenas). Pučiamųjų instrumentalistų grupėje varžėsi septyni gabiausi, konkurso sąlygas atitinkantys atlikėjai iš Vilniaus, Klaipėdos ir … Kazlų Rūdos.

Konkurse Tadas atliko 4 kūrinius – Jozeph Pranzer „Adagio“, Jan Antonin Koželuh Koncertą Es-dur: I Allegro, Leo Delibes fragmentą iš baleto „Silvija“, Algirdo Klovos „Abejonė“. Jam akomponavo koncertmeisterė Justina Gerulaitytė.

Iš visų dalyvavusiųjų „pūtikų“ muzikalumu, susikaupimu ir atlikimo technika komisiją labiausiai sužavėjo Tadas Ruzveltas. Kazlų rūdiečiui komisija skyrė 92 balus (iš 100 galimų) ir pirmają vietą su kvietimu be papildomos atrankos dalyvauti Tarptautiniame konkurse Ispanijoje „Žvaigždės Tenerifėje 2016“ (angl. Stars at Tenerife 2016) š.m. spalio 27 – 31 dienomis. Be to laimėjo specialųjį prizą (I-ųjų vietų laureatams), kurio steigėja – Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė Doc. Audronė Žigaitytė.

Mokytojas metodininkas Gintautas Puskunigis po konkurso neslėpdamas susijaudinimo sakė, kad tai – vienas iš keleto atvejų, kai Kazlų Rūdos R. Žigaičio menų mokyklos moksleivis tampa tarptautinio konkurso nugalėtoju. Kalbėdamas apie savo mokinį, pedagogas negailėjo šiltų žodžių:

„ – Tadas turi visas talentingam muzikantui reikalingas savybes tobulą muzikinę klausą, ritmiškumą, muzikalumą, jau pamažu pradeda atsiskleisti ir jo artistiškumas, reikalingas scenos žmogui. Žinoma, tai nebuvo tik sėkmės šypsnys, Tadas yra tapęs ne vieno respublikinės reikšmės konkursų, tokių kaip Juozo Pakalnio ir Rimvydo Žigaičio, prizininkas ir laureatas. O norint tapti prizininku, tenka ir nemažai padirbėti.“

Reikia pridurti, kad ir Tadui tai buvo pirmas tarptautinis konkursas ir džiugu, kad „pirmas blynas“ anaiptol neprisvilęs, o priešingai – dar vienas pavyzdys, įrodantis, kad gabų ir darbštų jaunuolį iki tarptautinio lygmens laureato gali išugdyti ir kuklūs, bet ne mažiau profesionalūs provincijos pedagogai.

Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE