Baraginėje – sėkmingi vietos bendruomenės veiklos rezultatai

Krepšinio aikštelė Baraginėje / Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Marijampolės savivaldybėje veikia kelios dešimtys kaimo bendruomenių, ir kaip vieną iš aktyviausių galima įvardinti Baraginės kaimo bendruomenę, vadovaujamą Irenos Maziliauskienės.

Baraginė yra vieta, kurioje, netgi turint omenyje, kad tai yra kaimiškoji vietovė, nemažėja gyventojų. Vieniems išsikrausčius, jų vietoje įsikuria kiti. Pasak I. Maziliauskienės, Baraginėje labai trūko vietos, kur žmonės, ypač jauni, galėtų aktyviai leisti laisvalaikį: „Poreikį turėti aktyvaus laisvalaikio vietą jautėme seniai, todėl atsiradus galimybei rašyti projektą  finansavimui ES lėšomis gauti  tuo iškart pasinaudojome. Žinodami, kad net ir sėkmės atveju ES lėšų įrengti kokybišką krepšinio aikštelę trūks, kreipėmės į savivaldybę, prašydami  pridėti lėšų, ir gavę teigiamą atsakymą, drąsiai teikėme paraišką“.

Baraginės kaimo bendruomenė, teigiamai įvertinus jų paraišką, gavo apie 20 000 Eur ES lėšų, Marijampolės savivaldybė skyrė beveik 15 000 Eur ir sudėjus lėšas iš abiejų šaltinių Baraginėje atsirado profesionali, gumuota danga dengta krepšinio aikštelė.

Kaip kad sako Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, visuomet norisi padėti bendruomenėms, kurios yra itin iniciatyvios ir pačios ieško alternatyvių finansavimo šaltinių: „Kai matai, kaip bendruomenei rūpi jų aplinka, kiek pastangų bendruomenės nariai įdeda ieškodami galimybių gauti papildomą finansavimą, nelieka jokių abejonių, kad savivaldybės pareiga yra skatinti tokį iniciatyvumą ir prisidėti padedant įgyvendinti bendruomenės lūkesčius“.

Reikia paminėti, kad Baraginės bendruomenė aktyviai teikia paraiškas į įvairius fondus finansavimui gauti. ES lėšomis, prisidedant savivaldybei, bendruomenės iniciatyva jau yra įrengta renginių stacionari dengta scena, trinkelėmis  išgrįsta aikštelė,

bendruomenė susiremontavusi patalpas, skirtas bendruomenėms reikmėms, surengusi ne vieną įsimintiną šventę ir plenerą. Artimiausiuose planuose – įrengti žaidimų aikštelę patiems mažiausiems Baraginės kaimo gyventojams: jau pateikta paraiška ES finansavimui gauti,  lėšų skirs ir Marijampolės savivaldybė.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE