Bestraigiškės miške atidengtas partizanų bunkeris

Praėjusį penktadienį Lazdijų rajone, Bestraigiškės miške, atidengtas atstatytas ir pašventintas autentiškas toje vietoje buvęs partizanų bunkeris. Tai relikvinė vieta, menanti mūsų šalies kovų už laisvę istoriją. Šia proga Seirijų bažnyčioje buvo surengtos šv. Mišios, kuriose dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės vadovai, Lazdijų rajono policijos komisariato vadovai, tremtiniai, Lazdijų tremtinių ansamblis „Žilvitis“, jaunieji Lazdijų ir Šventežerio šauliai bei buvusių partizanų giminaičiai.

Bunkerio Bestraigiškėje atstatymo iniciatorė – Šlavantų seniūnijos seniūnė Julija Maziukienė, kurios iniciatyva ir dideliu rūpesčiu buvo susisiekta su išlikusiais gyvais buvusių partizanų ryšininkais, jiems patariant įrengtas bunkeris bei atkurta jo autentiška išvaizda. Įgyvendinti šiai idėjai  lėšų skyrė Lazdijų rajono savivaldybė. Renginio vedėja, seirijietė, aktyvi visuomenės veikėja, buvusi ilgametė kultūros darbuotoja Nijolė Lepeškienė, kvietė svečius ir žuvusių partizanų artimuosius tarti žodį bei trumpam sugrąžinti mus į svarbų Lietuvos istorijos laikotarpį. Pirmą kartą bunkerį atsatatė buvę partizanų ryšininkai Vytautas Žilionis ir Česlovas Burneika, ruošiantis paminėti partizanų žūties 50 – metį. Šventėje dalyvavęs Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Salatka savo kalboje neslėpė džiugesio ir dėkojo, kad žmonėms rūpi tokių vietų išsaugojimas. Dabar kai bunkerio atstatymo darbai atlikti, tai taps įsimintina lankytina vieta.

Šis bunkeris įtrauktas į valstybės saugotinų istorinės atminties vietų sąrašą. Jis yra tiksliai toje pat vietoje, kurioje 1951 m. rugsėjo 27 d. NKVD pasaloje buvo nužudyti 6 Lietuvos rezistencinės pasipriešinimo kovos partizanai: Dainavos apygardos vadas Juozas Gegužis- Diemedis, Šarūno rinktinės vadas Bronius Šalaševičius-Žilvitis, Štabo nariai Bolius Vailionis-Narsuolis ir Algirdas Salinis-Skirmantas ir du eiliniai Gediminas Urmanavičius-Pavasaris ir Stasys Krukonis-Žvaigždikis. Renginį papuošė sudainuota lietuvių liaudies daina  „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“. Po renginio visų susirinkusiųjų laukė vaišių stalas.
Lazdijų r. sav. inf.
Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE