Birštonas paskelbtas „Oreivių sostine“

Liepos 5 d. Birštone, Kultūros centro fojė susirinkę karšto oro balionų „Birštono taurė 2015“ varžybų dalyviai ne tik pagerbė geriausiuosius, bet ir padėkojo vieni kitiems už maloniai praleistą laiką kartu.

Penkių šalių oreiviai per 3 dienas penkis kartus kilo į mūsų krašto padangę ir atliko 18 pratimų. Pasak varžybų organizatoriaus, oreivių klubo „Audenis“ prezidento Žydrūno Kazlausko, orai nelepino pilotų, todėl kai kurių pratimų rezultatai buvo labai netikėti. Tiesa, savo amato geriausieji įrodė, jog dar turi pakankamai „parako“, kad nugalėtų. „Birštono taurė 2015“ varžybų dalyvius pasveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Varžybų organizatoriai padėkojo ir įteikė simbolines dovanas visiems dalyviams. Nugalėtojas Rimas Kostiuškevičius ir prizininkai – Tadas Gegevičius, Gintautas Mockaitis – papildomai buvo apdovanoti išskirtinėmis taurėmis. Buvo apdovanotos ir moterys pilotės moterų įskaitoje. Nugalėtoja tapo Agnė Simonavičiūtė, o prizininkėmis – Beata Choma (Lenkija) ir Miglė Vaitulevičiūtė.

Valstybinio turizmo departamento direktorė Jurgita Kazlauskienė padėkojo savivaldybės merei už karšto oro balionų sporto entuziastų palaikymą, organizatoriams – už neblėstantį norą rengti aukšto lygio varžybas bei paskelbė, jog besiruošiantis Pasaulio moterų čempionatui Birštonas skelbiamas „Oreivių sostine“. „Birštono taurė 2015“ varžybose dalyvavo 34 pilotai iš penkių šalių. Vieniems tai buvo eilinės varžybos, kitiems – pasiruošimas II-ajam FAI Pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatui, kuris vyks Birštone kitais metais, o organizatoriams – galimybė patikrinti, kaip veikia visos varžybų bei aprūpinimo sistemos.

Žydrūnas Kazlauskas prieš apdovanojimo ceremoniją sakė, jog bendras varžybų įvertinimas geras, nebuvo ir pagrįstų skundų. Pats Žydrūnas iki paskutiniojo skrydžio buvo tarp prizininkų, bet šeštadienio vakaro pratimai, anot birštoniečio, nepavyko, nes pasirinko ne itin gerus sprendimus. Galutinėje rikiuotėje Ž. Kazlauskas liko šeštas. Oreivių klubo „Audenis“ narys Marius Naujalis užėmė 20 vietą, o Rita Naujalienė – 2.

Organizatorių informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.