Dainavos apygardos partizanams skirtas paminklas stovės Alytuje

Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje vyko susitikimas dėl paminklo Dainavos apygardos partizanams vietos.

Atsižvelgdamas į Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro pasiūlymą bei skirtingas nuomones dėl paminklo Dainavos apygardos partizanams vietos, Alytaus miesto vadovas Vytautas Grigaravičius į šį susitikimą pakvietė visas suinteresuotas puses.

Svarstant paminklo Dainavos apygardos partizanams statymo vietą dalyvavo mero pavaduotoja Valė Gibienė, Ministro Pirmininko padėjėjas Vilius Kavaliauskas, mero patarėja Vilija Ramanauskienė, Alytaus ir Varėnos rajonų vadovai ir atstovai, Alytaus miesto ir rajono, Varėnos rajono savivaldybių administracijų, Vyriausybės kanceliarijos, Dainavos apygardos partizanų, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Alytaus filialo, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos atstovai.

Visų savivaldybių, įstaigų ir organizacijų vadovai ar atstovai išsakė nuomones ir argumentus dėl paminklo Dainavos apygardos partizanams vietos. Svarstyta ir diskutuota, kur labiausiai tiktų pastatyti Lietuvos partizanų kovas įamžinantį paminklą.

Lietuvos partizanų, politinių kalinių ir tremtinių atstovai pageidavo, kad šis paminklas būtų statomas Alytaus mieste.

Pasak miesto vadovo V. Grigaravičiaus, pasipriešinimo sovietų okupacijai kovų dalyvių nuomonė svarstant paminklo statymo vietą yra svarbiausia ir lemianti: „Su pagarba ir jautriai žvelkime į Lietuvos partizanų kovų istoriją. Paminklų, kurie įprasmintų laisvės kovas, negali būti per daug. Alytuje šiam paminklui bus surasta garbinga vieta“.

Viešųjų ryšių skyriaus informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE