Darbo paieška nuo vieno mėnesio iki daugybės metų

Darbo paieškos yra irgi darbas ir niekada nebuvo lengvos. Šiuo metu darbo pasiūlymų žvalgosi ne tik tie, kurie neturi darbo, bet ir dirbantieji, norintys pakeisti turimą darbą ar susirasti papildomos apmokamos veiklos.  Darbo paieškos trukmė priklauso nuo daugelio dalykų subjektyvių ir objektyvių. Šiuo atveju viskas svarbu – pasiūla ir paklausa darbo rinkoje, darbuotojo ir darbdavio lūkesčiai, asmeninės savybės ir kvalifikacija, darbdavio gebėjimas pritraukti darbuotojus.

Portalas „Sūduvos gidas“ vykdė apklausą, kurios metu respondentų buvo teirautasi  – per kiek laiko jūs susiradote savo paskutinįjį darbą. Rezultatai buvo apylygiai, kraštutinumų rinktasi nebuvo. Išanalizavus atsakymus darytina išvada, jog: 25 procentams pasisakiusiųjų pakako 1 mėnesio surasti kitą darbą; 35,71 procento pasisakiusiųjų darbo paieška užtruko 6 mėnesius; 17,86 procento apklaustųjų darbo ieškojo ilgiau kaip 1 metus; paaiškėjo, jog net 21,43 procento jau daug metų neranda sau darbo.

Apibendrinus visus rezultatus galima spręsti, jog daugumos pasisakiusiųjų Sūduvos gyventojų naujo darbo paieška trunka apie 6 mėnesius.

Parengė Neringa Bridžiuvienė 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.