Dėl šachtinių šulinių vandens kokybės

Per 2018 m. Vilkaviškio rajono savivaldybėje buvo ištirta 24 šachtinių šulinių vandens kokybė, nustatant azoto grupės junginių – nitritų ir nitratų – kiekį. Vadovaujantis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus cheminių tyrimų protokolų duomenimis, viename mėginyje nitritų kiekis ir šešiuose mėginiuose nitratų kiekis viršijo Lietuvos higienos normos nustatytas ribines vertes.

Rūpintis šulinio vandens kokybe yra labai svarbu, nes užterštas vanduo daro neabejotiną įtaką žmonių sveikatai. Žmonės patys turėtų pasirūpintų savo šulinio vandens kokybe ir nerizikuoti savo sveikata neįsitikinus ar vanduo nėra pavojingai užterštas ligas sukeliančiais mikroorganizmais, nitritais ir nitratais.

Kadangi šachtinių šulinių vanduo lengviausiai užteršiamas, Vilkaviškio rajono savivaldybė rekomenduoja išsitirti šulinių vandenį (atlikti mikrobiologinį ir cheminį tyrimą). Gyventojai, norintys išsitirti šulinio vandens kokybę, tai padaryti gali savo lėšomis, kreipdamiesi į laboratorijas, atliekančias vandens tyrimus.

 

Vilkaviškio savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE