Diskutuota apie žalos mažinimo paslaugų poreikį Marijampolės savivaldybėje

Kovo 6 d. Marijampolės savivaldybėje įvyko apskrito stalo diskusija „Žalos mažinimo paslaugų poreikis Marijampolėje”. Diskusijos iniciatoriai – koalicija „Galiu gyventi”.

Pagrindinis susitikimo tikslas – supažindinti savivaldybės atsakingus darbuotojus ir politikus su narkotikų žalos mažinimo paslaugų – žemo slenksčio kabinetų bei priklausomybės gydymo vaistiniais opioidais – nauda asmeniui ir visuomenei, siekiant mažinti infekcinių ligų plitimą bei kitas neigiamas su narkotikų vartojimu susijusias pasekmes.

Renginyje dalyvavo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė Inga Juozapavičienė, Vilniaus priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja dr. Aušra Širvinskienė, Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė, administracijos specialistai, Marijampolės savivaldybės už narkotikų kontrolės komisijos nariai.

Susitikimo metu buvo kalbama apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo savivaldybėje situaciją, žalos mažinimo paslaugų naudą ir vaidmenį, šių programų finansavimo Lietuvoje situaciją, diskutuota apie būtinybę ir galimybes plėsti žemo slenksčio ir farmakoterapijos metadonu paslaugas bei buvo pristatytos naujai atsirandančios galimybės steigti šias paslaugas teikiančius kabinetus savivaldybėse, pasinaudojant infrastruktūrine ES fondų Sveikatos netolygumų mažinimo programos parama.

Koalicija Galiu gyventi”, organizuojanti šias diskusijas, yra nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų koalicija, siekianti efektyvaus priklausomybių ir su jomis susijusių problemų sprendimo, saugios bei sveikos visuomenės kūrimo. Apskrito stalo diskusijos jau vyko Visagine, Varėnoje, Jonavoje, ateityje jas planuojama organizuoti ir kitose savivaldybėse.

D.Micutienės nuotraukos

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.