Do, ut des (lot.), duodu, kad (ir tu man) duotum

Tikriausiai visi patvirtins, kad kraujas – pagrindinis gyvybės šaltinis, kurį gamina žmogaus organizmas. Iki šiol nėra sukurto dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Vis daugiau jaunų ir socialiai aktyvių žmonių tampa neatlygintinais kraujo donorais gerai suprasdami, kad kraujo perpylimų metu gelbstima žmogaus sveikata ar net gyvybė. Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje lapkričio 7 d. vykusios kasmetinės kraujo donorystės akcijos „Duodamas kraujo dovanoji gyvenimą“ metu dalyvavo 43 gimnazijos bendruomenės nariai. Kai kurie iš jų sutiko pasidalinti mintimis, kodėl dalyvavo šioje akcijoje.

„Visada duodu kraujo. Man tai yra pilietinė pareiga Lietuvai. Esu dėkinga Kauno klinikų Kraujo centro darbuotojams, kad suteikia tokią galimybę – padėti sergantiems žmonėms. Donorystė nėra auka, tai gyvenimo būdas. O mintis, kodėl duodu kraujo, paprasta: su didele galia ateina ir didelė atsakomybė, mokėjimas dalintis ir atjausti.“ (Daiva Paškauskienė, biologijos mokytoja metodininkė, akcijos koordinatorė).

„Kraujas gali kažkam išgelbėti gyvybę. Jausmas, kad gali būti naudingas yra pats geriausias jausmas pasaulyje.“ (Emilija, IV E kl.).

„Geras jausmas padėti kitiems.“ (Rėjus, IV B kl.).

„Tiesiog noriu sužinoti, koks jausmas duoti kraujo kitiems, kuriems jo reikia.“ (Kamilė, IV C kl.).

„Kad ir kaip baisu, žinau, kad tas kraujas gali padėti išgelbėti gyvybę.“ (Rytis, IV C kl.).

„Noriu padėti.“ (Paulius, IV D kl.).

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.